TurkNet yavaş internet sağlıyor

zMehmetXLL

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben Mehmet,
1 hafta önce 4 yıllık Vodafone hizmetinden TurkNet'e geçtik. Bize geçiş işlemleri sırasında modemimizin olup olmadığını sordular bizde Vodafone'u aradık, sorduk. Modem bizimmiş. Eski modemimiz ile TurkNet'e geçtik. Modem kurulumunu da müşteri hizmetleri yardımıyla yaptık. Modemimize internet ilk geldiğinde hızını ölçmüştük ve bize altyapımızın desteklediği hızı vereceklerini söylediler ama ilk gün hızımızın düşük olacağını söylediler. Bizim altyapımız 75 Mbps hızında. bilgisayarı internete bağladık fakat Ethernet ile internet gelmiyor sadece Wi-Fi ile bağlanabiliyoruz, önceden bağlanıyordu. TurkNet uygulamasından teknik destek talebi açtık birkaç kez ve sorunumuzu bildirdik. 2 kez TurkNet arıza kaydı oluşturduk bizi arayacaklarını söylediler ama ev interneti üzerine olduğu için babam işteyken babamı arıyorlar, babamda meşgulken konuşamıyor. Bende uygulamadan teknik destek kısmından mesaj ile sorun bildirdim en son şöyle bir mesaj attılar:

IMG_20231022_073206.jpg

TurkNet - Ana sayfa
Bende modemimiz VDSL destekliyor mu diye baktım daha önce de modemin en fazla ne kadar hız desteklediğini bakmıştım:
modem isim: 300Mbps Wireless ADSL2+ rotterdam
model: HG531s v1

Modem VDSL desteklemiyor mu?
TurkNet:

"ADSL'den VDSL'e geçmek istiyorsanız öncelikle bulunduğunuz bölgeye VDSL hizmetinin gelip gelmediği kontrol etmelisiniz.

Bunu internet altyapı sorgulama sayfamızdan yapabilirsiniz. Eğer sorgulamanız sonucunda adresinizde 35 Mbps ve üzeri hızlarda hizmet çıktıysa sizin orada VDSL hizmeti var demektir.

VDSL'e geçmek için VDSL destekli bir modeme ihtiyacınız var. Modeminizi geçiş işlemleriniz tamamlandığında almanızı öneririz. Çünkü nadiren de olsa kontrol edince müsait gözüken port, sonradan müsait olmayabiliyor."

Arkadaşlar VDSL destekli modeme ihtiyacımız var(mış. İlk defa böyle işlerle uğraşıyorum aslında sorun falan yokmuş. Hepinizden Allah razı olsun ve ilginiz için teşekkürler. Gelişme olursa size buradan ileteceğim. Meraklanmayın, Allah’a emanet olun.❤️

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı