TurkNet yerinde destek ekibini çağırmak mantıklı mı?

Makaleler
4
Yer
Mersin
Ayda 1-2 defa gün boyunca süren kopma ve hız düşmesi durumu olmakta ve bu süreç dışında ise bağlantı sorunsuz çalışmakta. Arıza kaydı açtığımda binaya kadar bir sorunun olmadığı, bina veya daire içinde bir arıza olabileceği söylenip duruyor. Gönderecekleri ekip eğer arıza tespit ederlerse (illaki bir sorun var diyeceklerdir) 108 TL ücret kesilecek ve 12. katta olan eve nereden bakılsa 40M kablo çekilecek; 40M X 4.5 TL =180 TL kablo ücreti. Şimdi ekip çağırsam bu parayı almadan gitmezler diye düşünüyorum. Tanıdık elektrikçi var ve salı günü kablo direncine bakacak. Eğer arıza var derse yeni hattı ona çektireceğim ve TurkNet'e verilecek paradan daha ucuza gelecek ama bunlar sonuçta internet firması olduğundan daha kapsamlı kontrol ederler diye de düşünüyorum. Sizce TurkNet'i çağırmak mantıklı mı?

Ayda 1-2 defa gün boyunca süren kopma ve hız düşmesi durumu olmakta ve bu süreç dışında ise bağlantı sorunsuz çalışmakta. Arıza kaydı açtığımda binaya kadar bir sorunun olmadığı, bina veya daire içinde bir arıza olabileceği söylenip duruyor. Gönderecekleri ekip eğer arıza tespit ederlerse (illaki bir sorun var diyeceklerdir) 108 TL ücret kesilecek ve 12. katta olan eve nereden bakılsa 40M kablo çekilecek; 40M X 4.5 TL =180 TL kablo ücreti. Şimdi ekip çağırsam bu parayı almadan gitmezler diye düşünüyorum. Tanıdık elektrikçi var ve salı günü kablo direncine bakacak. Eğer arıza var derse yeni hattı ona çektireceğim ve TurkNet'e verilecek paradan daha ucuza gelecek ama bunlar sonuçta internet firması olduğundan daha kapsamlı kontrol ederler diye de düşünüyorum. Sizce TurkNet'i çağırmak mantıklı mı?

Sıkıntının boyutuna göre değişir eğer basit kablo eskimesi vs. ise gerek yok ama baktınız küçük değil çağırın, ama her zaman dediğim gibi tercih size ait.

Ben ne olursa olsun TurkNet ekibini çağırırdım evet daha masraflı ama ne olduğunu onlar bilir bizim bilmediğimiz şeyler vardır sonuçta onlar bu iç için görevlendirilmiş adamlar kablo işleri kolay değil, daireme 2 kez kablo çekildi ve bir elektiriçiktinin yapabileciğini hiç düşünmiyorum.

Ben ne olursa olsun TurkNet ekibini çağırırdım evet daha masraflı ama ne olduğunu onlar bilir bizim bilmediğimiz şeyler vardır sonuçta onlar bu iç için görevlendirilmiş adamlar kablo işleri kolay değil, daireme 2 kez kablo çekildi ve bir elektiriçiktinin yapabileciğini hiç düşünmiyorum.

TurkNet ekibini çağırınca TurkNet ekibi değil, Türk Telekom saha ekibi gelir. Unutmamak gerekir kötü yapılan iş yine tekrarlanır :D

Elektrikçinin verdiği fiyat ile TurkNet'in verdiği fiyat arasında ne kadar fark var? Çok yoksa TurkNet'e yaptırırdım şahsen.
TürkNet 108 TL + kablo ücreti alacak. Bu da hemen hemen 290 TL civarı tutar. Elektrikçi ise aile dostu sayılır; işçilik dahi istemeden sadece malzeme parası ister ama ben işçilik için de bir şey veririm. İşin gıcık tarafı ise TürkNet'e o parayı verip yaptırdıktan sonra aynı sorunun devam etme ihtimali.
VDSL kullanıyorsanız bu durum geçici olabilir. Aynı durumla karşılaştım. 1 hafta sonra kendiliğinden düzeldi.
Evet VDSL kullanıyorum. Önceden kaç kere oldu bilmiyorum ama uygulamada şu an 3 adet arıza kaydım var.

Screenshot_2021-05-22-22-12-13-636_com.turknet.oim.jpg

Büyük ihtimalle şehirden şehire değişiyordur saha ekibinin durumu ancak ben 2 kez yerinde destek çağırdım evime, ikisinde de Türktelekom hatalı bulundu ve hiç para ödemedim. Bu arada eve gelen yerinde destek ekipleri ücretli taşeron ekipler, türktelekomla alakaları yok.

Ekipler çok yardımcı böyle konularda ama hangisi ucuzsa ona yaptırmak daha mantıklı çok fark olmuyor ikisini de denemiş biri olarak.

Yeni konular

Geri
Yukarı