ZyXEL modem ve TurkNet ile ping değerleri yüksek

Beyter

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Turk.net kullanıcısıyım. TurkNet tarafından ZyXEL VMG8623-T50b modem satın aldım. 70 download 7.5 upload hızım mevcut. Buna rağmen yayında 4500, 3000 bitrate versem bile ping dalgalanması yaşıyorum. Türkiye serverları olan oyunlarda bu olmuyor. Ping 2-3 artıyor ve sabit kalıyor, oyunu etkilemiyor. Fakat yurt dışı serverlarında ping 60 iken 70e kadar çıkıp iniyor ve CS:GO gibi oyunlarda laglanma yapıyor, rahatsız edici bir durum. Bunun modem arayüzünden veya başka bir yerden çözümü var mıdır? Teşekkürler.

VDSL altyapı kullanıyorsun. Bakır altyapıda download/upload aynı zamanda yapılınca ping çıkıyor. Kısaca normal ama QoS ayarları ile belki çözebilirsin. İstanbul civarında yaşıyorsan CS:GO'ya 60 ping iyi değil.

VDSL altyapı kullanıyorsun. Bakır altyapıda download/upload aynı zamanda yapılınca ping çıkıyor. Kısaca normal ama QoS ayarları ile belki çözebilirsin. İstanbul civarında yaşıyorsan CS:GO'ya 60 ping iyi değil.
QoS ayarlarını görmüştüm arayüzde. Fakat pek anlamam, çözümün bulunduğu bir video vs. var mı?
CS:GO 60 ping tr serverlarında değil zaten.
DMZ açabilirsin.
DMZ nedir açıklayabilir misiniz? İlk defa duyuyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı