TurkNet yüksek ping

omen by evo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3-4 aydır internetimde ping sorunu var. Speedtest'e pingim 20-35, Valorant giridğimde yine 30, CS girdiğimde 70-90 ama Zula girdiğimde 90-150. İnternet hızımda sorun yok Ethernet kablosu ile bağlı internetim TurkNet 100Mbps. Bunun bir çözümü var mı? DNS falan değiştim olmadı, yeni modem aldım yine sorun çözülmedi. Ping sabit 120 kalıyor ne artıyor ne düşüyor, bazı günler ise düşük oluyor 30-35 ne etkiliyor anlayamadım.
Modemim Vodafone H300S.
2.5 GHz Ethernet kartı var anakartımın üzerinde.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3-4 aydır internetimde ping sorunu var. Speedtest'e pingim 20-35, Valorant giridğimde yine 30, CS girdiğimde 70-90 ama Zula girdiğimde 90-150. internet hızımda sorun yok Ethernet kablosu ile bağlı internetim TurkNet 100Mbps. Bunun bir çözümü var mı? DNS falan değiştim olmadı, yeni modem aldım yine sorun çözülmedi. Ping sabit 120 kalıyor ne artıyor ne düşüyor, bazı günler ise düşük oluyor 30-35 ne etkiliyor anlayamadım.
Modemim Vodafone H300s.

5 GHz bandından bağlanıp tekrar deneyin. 2.5 GHz'de çok ağ trafiği oluyor. Evdeki diğer insanları 2.4 GHz'e siz 5 GHz'e bağlanın. Modem size öncelik verecektir.

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 3-4 aydır internetimde ping sorunu var. Speedtest'e pingim 20-35, Valorant giridğimde yine 30, CS girdiğimde 70-90 ama Zula girdiğimde 90-150. İnternet hızımda sorun yok Ethernet kablosu ile bağlı internetim TurkNet 100Mbps. Bunun bir çözümü var mı? DNS falan değiştim olmadı, yeni modem aldım yine sorun çözülmedi. Ping sabit 120 kalıyor ne artıyor ne düşüyor, bazı günler ise düşük oluyor 30-35 ne etkiliyor anlayamadım.
Modemim Vodafone H300S.
Bence Zula'da sıkıntı var zaten leş oyun.

5 GHz bandından bağlanıp tekrar deneyin. 2.5 GHz'de çok ağ trafiği oluyor. Evdeki diğer insanları 2.4 GHz'e siz 5 GHz'e bağlanın. Modem size öncelik verecektir.
Ethernetle bağlanıldığında 5ghz seçeneği oluyor mu ? Şu an telefonlar vs 2.4ghz bağlı ethernette tek bilgisayar bağlı.
Bi de normalde upload hızım 8 mbs görünüyor. Telekom ölçümünde ama ben speedtestte ölçüm yaptığımda 4.90 zar zor görüyor, download ise 96-97mbs. Bununla ilgisi var mıdır ?

Merhaba dostum seni çok iyi anlıyorum tam konu açıcaktım zaten açılmış konuyu buldum geldim. Fiber altyapım var paketim TurkNet fiber 100 ve 100 download 10 upload alıyorum ama 29 pingim var. Destek kaydı açtık hiçbir şekilde çözüm bulunmadı. Adam diyor ki altyapınızda sorun var aynı altyapıyı kullanan üst komşumuza ölçtürüyoruz 9 ping çıkıyor, tekrar yazıyoruz bu sefer diyor ki 3 tane hız testi atın gün içinde, atıyoruz diyor ki cihazınızla alakalı vs vs. artık bıktım.
Bu arada 5GHz 2.4GHz olayıyla uzaktan yakından alakası yok kabloyla bağlansan bile durum aynı.

Merhaba dostum seni çok iyi anlıyorum tam konu açıcaktım zaten açılmış konuyu buldum geldim. Fiber altyapım var paketim TurkNet fiber 100 ve 100 download 10 upload alıyorum ama 29 pingim var. Destek kaydı açtık hiçbir şekilde çözüm bulunmadı. Adam diyor ki altyapınızda sorun var aynı altyapıyı kullanan üst komşumuza ölçtürüyoruz 9 ping çıkıyor, tekrar yazıyoruz bu sefer diyor ki 3 tane hız testi atın gün içinde, atıyoruz diyor ki cihazınızla alakalı vs vs. artık bıktım.
Aynen öyle 3 test atın sonra buna müdahale sağlayamıyoruz diyor. Nerdeyse 3 aydır aynı destek kaydı hala çözüm yok sürekli aynı süreç işliyor. Kurulum ücreti verdim diye çıkmak istemiyorum ama çekilecek dert değil. Keşke hiç bulaşmasaydım

Geri
Yukarı