TurkNet'e geçiş nasıl olur?

ezaki hikaru

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Türk Telekom internetim vardı. Taahhüdü yeni bitti ve iptal ettirdik. TurkNet'te başka operatörlerden geçişte kurulum bedava diyor, bu benim için geçerli olur mu? Bir de alabileceğim maksimum hız 66 Mbps yazıyor VDSL ile, çok bilgim yok fakat VDSL olması için özel bir şey yapmam gerekiyor mu? Doğrudan başvursam VDSL olarak kurarlar ve bu hızı alabilir miyim? Ayrıca kendime ait modemim var, fiyatta indirim olur mu? Bir arkadasini getirince 6 ay indirim oluyor diye duydum, ne kadar indirim oluyor? İnternet sağlayıcılarına zam gelecek diye duydum buna TurkNet'te dahil mi, bilgisi olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, Türk Telekom internetim vardı. Taahhüdü yeni bitti ve iptal ettirdik. TurkNet'te başka operatörlerden geçişte kurulum bedava diyor, bu benim için geçerli olur mu? Bir de alabileceğim maksimum hız 66 Mbps yazıyor VDSL ile, çok bilgim yok fakat VDSL olması için özel bir şey yapmam gerekiyor mu? Doğrudan başvursam VDSL olarak kurarlar ve bu hızı alabilir miyim? Ayrıca kendime ait modemim var, fiyatta indirim olur mu? Bir arkadasini getirince 6 ay indirim oluyor diye duydum, ne kadar indirim oluyor? İnternet sağlayıcılarına zam gelecek diye duydum buna TurkNet'te dahil mi, bilgisi olan var mı?

Modem hat değerlerini at hızı alıp alamayacağını söyleyeyim.

Türk Telekom değiştirme nedeniniz nedir?

Muhtemelen kötü mh deneyimleri.

Ayrıca bedava olması sana bir etki etmeyecek zaten ekip vs gelmeyecek önceden aboneliğin olduğu için yeni kullanıcı adı şifre iletilecek ve onları girdiğinde kullanmaya başlayacaksın.

Ayrıca aklında bulunsun iptal ettirmeden geçiş yap yoksa port un dolabilir ve aylarca internetsiz kalabilirsin.

Son düzenleme:
Türk Telekom değiştirme nedeniniz nedir ?
TurkNet daha ekonomik
Modem hat değerlerini at hızı alıp alamayacağını söyleyeyim.

Muhtemelen kötü mh deneyimleri.

Ayrıca bedava olması sana bir etki etmeyecek zaten ekip vs gelmeyecek önceden aboneliğin olduğu için yeni kullanıcı adı şifre iletilecek ve onları girdiğinde kullanmaya başlayacaksın.

Ayrıca aklında bulunsun iptal ettirmeden geçiş yap yoksa port un dolabilir ve aylarca internetsiz kalabilirsin.
Çoktan iptal ettirdik.. modem hat değerlerine nerden ulaşılıyor bilmiyorum ama Zyxel 11AX Broadcom DX3200 modem bu.

TurkNet daha ekonomik.

Çoktan iptal ettirdik. Modem hat değerlerine nereden ulaşılıyor bilmiyorum ama ZyXEL 11AX Broadcom DX3200 modem bu.

192.168.1.1'e git oraya şifreleri gir.

1683241543786.png

Sonra fotoğraftaki yere gir ve.

1683241572858.png

1683241581543.png

1683241593782.png

Bu üç ekran görüntüsünde görünen kısımları at.

Sorularımın cevaplarını alınca basvuracagim suanlik biraz pahalı geliyor. Forumda TurkNet yetkilileri var sabah olsun cevap verirler herhalde.

Ne gibi bir sorun var ki zaten şu an TurkNet fiyat performans olarak lider bir ISS eğer internetten çok bilgim yok olsun diye alıyorum diyorsan Millenicom veya Netspeed geçip günde 15 kere kesilen bir hizmete sahip olabilirsin.

Yani kısaca dediğim TurkNet'in Netspeed gibi kapasite sorunları bulunmamakta.

Merhaba, ücretsiz kurulum için hizmet iptali olmadan churn geçiş yapılması gerekiyor. Churn geçişte hizmeti lapatmadan ve portunuzu kaybetmeden geçişinizi biz tamamlıyoruz. Ancak siz hizmeti iptal ettirdiğinizi paylaşmışsınız. Yeni aboneliklerde kurulum ücreti alınmaktadır. Ücretsiz modem desteğimiz sadece fiber aboneliklerde geçerlidir. ADSL / VDSL hizmetler için daha önce kullandığınız modemle hizmete devam edebilirsiniz. Modemin alacağınız hız ile uyumlu olması gerekmektedir, VDSL hizmet için VDSL destekli modem kullanmalısınız. Arkadaşını Getir davet kodu ile abone olduğunuzda sizin ve arkadaşınızın 1 aylık internet bedeli, 6 ay boyunca faturaya indirim olarak yansır.

Geri
Yukarı