Turknet'e geçiş süreci

Açıkcası netspeed gibi bi iss varken turknet kullanmak sacmalik bana göre. Ayni kalitede 75 mb hiz 4 mb upload 200 akk veriyor fiyat 65 tl ve tahattütsüz :)

75 mb kucumsenecek bi hiz degil cunku. Neredeyse 2 kati. 200 gb akkyi tahmini 25 gunde doldurursun geri kalan 5 gün 24 mb devam edersin.Cok fazla oyun indiriyorum dersende gece 2 de indir 20 tane oyun sabaha kadar hepsi insin akk dısında. Turknette 10 oyun indirirsin netspeedde 20 indirirsin. Ayriyetten upload akk ye dahil degil
AKKsiz varken niye AKKli alayım?
İşte o AKK diye adlandırılan arkadaş TurkNet'te yok. :)
Arkadasada acikladim. 200 gb oyle kolay dolcak bi kota degil. Gunde 7-10 saat 720p 60fps twitch yayini yaparken bile ay sonu zar zor doluyor. Gece 2 sabah 8 ucretsiz oldugunuda unutmayalim :)

Türknet'in veremediği hızı Netspeed'in verebilmesi mümkün değil. İkisi de genellikle telekom altyapılarını kullanıyor, Türknet bölgeye özel YAPA'dan da verebiliyor. Yani Türknet, Telekom vs size 30 mbps verebiliyorken Netspeed 75 mbps veremez.

YAPA'da değilim bu arada, 8 aydır kullanmaktayım. 4 arkadaşımı da "arkadaşını getir" kampanyası ile dahil ettim. Henüz aramızda problem yaşamış olan yok. Yani bina içi veya ev içi tesisatta bir probleminiz yoksa, sıkıntı yaşamazsınız.

1 ay ücretsizli kampanyalı referans linkimi de paylaşmış olayım bu arada, yeni abone olmak isteyen varsa:
Beni referans göster, bir ay ücretsiz internet kazan!
7553851408.png

Ayrıca 200 GB kota, çok film izlemeyene, tek kişi yaşayana yeter evet. Evde tek değilseniz, sizden başka biri de bulunuyor ve film & dizi vs kullanılıyor ise, 200 GB yetmez. Bizim aylık ortalamamız 450 GB civarı.

Şu devirde hala AKK'li hizmet satmaya çalışan ISP'lere para vermeyin. Yok neymiş kaldırmıyormuş bandwith, e Türknet kaç aydır herkese AKK'siz veriyor işte?

Arkadasada acikladim. 200 gb oyle kolay dolcak bi kota degil. Gunde 7-10 saat 720p 60fps twitch yayini yaparken bile ay sonu zar zor doluyor. Gece 2 sabah 8 ucretsiz oldugunuda unutmayalim :)

Bakış açılarımız farklı. 100 Mbps hızım olup 200 GB AKK olacağına, 35 Mbps hızı AKK olmadan almayı yeğlerim. Ayağında pranga ile koşturmaya benziyor bence o iş. Yorulduğunda yere bırakmak zorunda kalıyorsun prangayı. Gece 2, sabah 8 gibi saat aralıklarına da gerek yok TurkNet'te.

Türknet'in veremediği hızı Netspeed'in verebilmesi mümkün değil. İkisi de genellikle telekom altyapılarını kullanıyor, Türknet bölgeye özel YAPA'dan da verebiliyor. Yani Türknet, Telekom vs size 30 mbps verebiliyorken Netspeed 75 mbps veremez.

YAPA'da değilim bu arada, 8 aydır kullanmaktayım. 4 arkadaşımı da "arkadaşını getir" kampanyası ile dahil ettim. Henüz aramızda problem yaşamış olan yok. Yani bina içi veya ev içi tesisatta bir probleminiz yoksa, sıkıntı yaşamazsınız.

1 ay ücretsizli kampanyalı referans linkimi de paylaşmış olayım bu arada, yeni abone olmak isteyen varsa:
7553851408.png

Ayrıca 200 GB kota, çok film izlemeyene, tek kişi yaşayana yeter evet. Evde tek değilseniz, sizden başka biri de bulunuyor ve film & dizi vs kullanılıyor ise, 200 GB yetmez. Bizim aylık ortalamamız 450 GB civarı.

Şu devirde hala AKK'li hizmet satmaya çalışan ISP'lere para vermeyin.
Hayir verebiliyor. Yeni binaya gectigimde bende turknet baglatmayi dusundum. Cunku netspeed gibi bi firma oldugunu bilmiyordum. Siteden test yaptigimda 35 mb hiz cikti. Aradigimdada 35 mb hiz verebilceklerini soylediler. Sonra arastirirken netspeed reklami cikti karsima. Aradim konustum 75 e 4 verebilceklerini soylediler. Turk telekom testi yaptigimda 80 mb hattimin destekledigini ogrendim ertesi gun netspeed baglattim. Suan 72 d 3.87 up aliyorum. Fotograf var fakat 3mb ustunde oldugu icin yukleyemiyorum

7553851408.png

Şu devirde hala AKK'li hizmet satmaya çalışan ISP'lere para vermeyin. Yok neymiş kaldırmıyormuş bandwith, e Türknet kaç aydır herkese AKK'siz veriyor işte?
Senin tablo güzelmiş. Bizim ancak bu kadar :)

Bakış açılarımız farklı. 100 Mbps hızım olup 200 GB AKK olacağına, 35 Mbps hızı AKK olmadan almayı yeğlerim. Ayağında pranga ile koşturmaya benziyor bence o iş. Yorulduğunda yere bırakmak zorunda kalıyorsun prangayı. Gece 2, sabah 8 gibi saat aralıklarına da gerek yok TurkNet'te.
Tabi kendine gore haklisin. Bide su sekilde düsün. Diyelimki kotayi astin hiz 24 e dusuyor. Buda turknetle saniyede 1mb indirme farki demek. Ama 75 hizdayken 2 kat ve upload avantaji cok iyi.Dedigin gibi tamamen bakis acisi. Yayin youtube isleriyle ugrasicak birisi bu iss lerden netspeedi tercih edicektir

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı