TurkNet'e geçiş yapmak mantıklı mı?

suzerain

Hectopat
Altyapım en fazla 82 Mbps destekliyor ve santrale 90 metre yakınlığım var. Altyapım kendi çapında iyi, kopma sorunu vb. yok, modem değerleri de güzel. Bu durumda Turknet'e geçmeli miyim? Paket kaybı, ping sorunları yaşar mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
TT altyapısı üzerinden mi TurkNet kullanacaksınız?

Eğer öyle ise TT'de kalın derim. Çünkü sorun olduğunda kendi müşterileriyle bile ilgilenmek istemeyen TT altyapısını kiralayıp kullanan firmaların müşterilerini önemsemiyor.

Yapa ile kullanacaksanız TurkNet'in seçilmesi gerektiğine inanıyorum.

Altyapım en fazla 82 Mbps destekliyor ve santrale 90 metre yakınlığım var. Altyapım kendi çapında iyi, kopma sorunu vb. yok, modem değerleri de güzel. Bu durumda TürkNet'e geçmeli miyim? Paket kaybı, ping sorunları yaşar mıyım?

Yanlış hatırlamıyorsam eğer altyapı TürkNet'e ait değilse en fazla 35 Mbps veriyorlar. Onun haricinde parasına göre gayet iyi. Bazı insanlar kurulum için çok fazla beklediklerinden şikayetçi. Bazıları arada internetin gittiğini söylüyor ama TTNET'in de gidiyor yani. En azından cayma bedeli yok. Çok istiyorsanız geçersiniz beğenmezseniz değiştirirsiniz.

Türknet’e geçiş sürecim çok sancılıydı. Düzgün bir hız alamadım, kesilmeler çok sık oluyordu. Bir süre sonra hepsi düzeldi ve Superonlineda 8mbit internete 86 küsür ₺ öderken turknet’e 75mbit internet için 95₺ ödüyorum. Aradaki farkı anlatmama gerek yoktur sanırım.

Eğer öyle ise TT'de kalın derim. Çünkü sorun olduğunda kendi müşterileriyle bile ilgilenmek istemeyen TT altyapısını kiralayıp kullanan firmaların müşterilerini önemsemiyor.

TT den memnunum aslında ama fiyatları pahalı 50 Mbps internet için 120 tl gibi bir fiyat istiyorlar
Evet TT altyapısı üzerinden kullanacağım. TT den memnunum aslında ama fiyatları pahalı 50 Mbps internet için 120 tl gibi bir fiyat istiyorlar

Evet TT altyapısı üzerinden kullanacağım. TT den memnunum aslında ama fiyatları pahalı 50 Mbps internet için 120 tl gibi bir fiyat istiyorlar

Yanlış hatırlamıyorsam eğer altyapı TürkNet'e ait değilse en fazla 35 Mbps veriyorlar. Onun haricinde parasına göre gayet iyi. Bazı insanlar kurulum için çok fazla beklediklerinden şikayetçi. Bazıları arada internetin gittiğini söylüyor ama TTNET'in de gidiyor yani. En azından cayma bedeli yok. Çok istiyorsanız geçersiniz beğenmezseniz değiştirirsiniz.

Bildiğim kadarıyla benim evime TTNET'in altyapısı geliyor. 75mbit paketini kullanıyorum. Geçişim 3 gün içinde halledildi ve internet kesimi yaşamadım yani Superonline'dan turk.net'e geçildiğinde modem bilgilerini de değiştirmek gereken o küçük kısmı saymazsak.

İnternet kesintilerine gelince internetin kesildiği aylarda superonline'da ayda bir kere değilse iki kere kesinti olurdu. Telefondan arayınca sinyal yenilemesi ile hemen düzelirdi. Oyun esnasında falan olursa insanı sinir ediyor ama yine de kısa sürede çözülebiliyordu.

İşler Turknet ile ne yazık ki biraz daha kötüleşiyor. Forumda ne zaman turknet'e bir şey mi oldu gibi gönderiler görsem benim de internetim kesilmiş oluyor. Yani daha sık ve biraz daha uzun süreli. Ama internet kalitesi olarak aradaki fark kelimenin tam anlamıyla uçurum olduğu için beni üzmüyor.

Not: fiber altyapım yok, vdsl abonesiyim.

Doğrudur TT altyapısı üzerinden kullanacağım. TT den memnunum aslında ama 50 Mbps için 120 tl gibi bir fiyat istiyorlar

Geri
Yukarı