TurkNet'i BTK'ya vermek

Bu durumda haklı olan tarafsın ama, gerçekten port yoksa, haklı çıkman neyi değiştirir bilemedim.
Umarım port sorunu giderilir ve istediğin hizmeti alırsın.

Dosya Ekleri

• saaaaaaaa.PNG
    saaaaaaaa.PNG
    42,9 KB · Görüntüleme: 81
O halde e devletten iptal başvurusu yapabilirsiniz.
BTK'ya şikayet etmek zaman kaybı olacaktır.

Buradan sorgulama yaptığınızda ne görünüyor.

TurkNet hattı ADSL'den açıp sonradan VDSL'ye geçiriyor.
Biraz bekleyin derim.

Hat yeni açılmadı olan hattı taşıdılar adamlarla görüştüm şu an boşta VDSL port yok 15 20 günde bir sorgulatın diyorlar.
O halde e devletten iptal başvurusu yapabilirsiniz.
BTK'ya şikayet etmek zaman kaybı olacaktır.

Buradan sorgulama yaptığınızda ne görünüyor.

Şu an aynı dairede iki TurkNet hızı gösteremeyiz diye bir yazı çıkıyor fakat başvururken girdiğimde 45 Mbps gösteriyordu yan binalarda 85 Mbps veriyorlar o da bir ayrı garip yanımızda bizim binadan 10 yıl önce yapılmış bir bina var onlara 85 Mbps verip bizim bina 45 onu da anlamış değilim.

Hat yeni açılmadı olan hattı taşıdılar adamlarla görüştüm şu an boşta VDSL port yok 15 20 günde bir sorgulatın diyorlar.

Şu an aynı dairede iki TurkNet hızı gösteremeyiz diye bir yazı çıkıyor fakat başvururken girdiğimde 45 Mbps gösteriyordu yan binalarda 85 Mbps veriyorlar o da bir ayrı garip yanımızda bizim binadan 10 yıl önce yapılmış bir bina var onlara 85 Mbps verip bizim bina 45 onu da anlamış değilim.

Bence siz iptal edip türktelekoma geçin.
Muhtemelen 85'e yakın alırsınız.

Modem arayüzündeki DSL istatisliklerinin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Bence siz iptal edip türktelekoma geçin.
Muhtemelen 85'e yakın alırsınız.

Modem arayüzündeki DSL istatisliklerinin ekran görüntüsünü atar mısınız?

Bundan önce Türk Telekom kullanıyordum zaten :) ha modeme değinmediniz de iyi oldu size VDSL internet vereceğiz dediler bende gittim yeni modem aldım o da elimde patladı eski modem ADSL işimi görüyordu zaten bir 400 TL de oradan kitlediler.

Dosya Ekleri

• qq.PNG
    qq.PNG
    5,1 KB · Görüntüleme: 71
Bundan önce Türk Telekom kullanıyordum zaten :) ha modeme değinmediniz de iyi oldu size VDSL internet vereceğiz dediler bende gittim yeni modem aldım o da elimde patladı eski modem ADSL işimi görüyordu zaten bir 400 TL de oradan kitlediler.

Bu değerler çok dengesiz zayıflama düşük iyi ama SNR bu zayıflama değerine göre daha yüksek olması lazım.
Zaten bu değerlerde size VDSL veremezler.

Binanız kaç yıllık ve bina içi kablolamada sorun olabilir sizin.

Bu değerler çok dengesiz zayıflama düşük iyi ama SNR bu zayıflama değerine göre daha yüksek olması lazım.
Zaten bu değerlerde size VDSL veremezler.

Binanız kaç yıllık ve bina içi kablolamada sorun olabilir sizin.

Bina 12 yıllık falan ama dediğim gibi yanda 20 yıllık bina var onlara veriyorlar bize niye veremiyorlar bina içi kablolama dediniz onu nasıl çözebilirim?

Bina 12 yıllık falan ama dediğim gibi yanda 20 yıllık bina var onlara veriyorlar bize niye veremiyorlar bina içi kablolama dediniz onu nasıl çözebilirim?

Bina girişindeki ankastreden eve gelen kablo duvarın içinden mi geliyor?

Eğer böyle ise ankastredeki senin hatta dışarıdan kısa bir kablo bağlayarak deneme yapabilirsin.
Ankastreden 2 mtlik Ethernet kablosunun iki telini kabloyu senin hatta bağla diğer ucuna RJ11 jak çak modemi o çektiğin kabloya bağla ve çalıştır.

Hat alınca değerleri kontrol et.

Bu denemede SNR yükselirse bina içi tesisatta sorun var demektir.

Yaklasiminizi anlamadim. Gercekten TurkNet size VDSL verebiliyor ama sadece vermek istemiyor mi dusunuyorsunuz? VDSL port olsa hemen verirler. Niye vermesinler, hedefleri musteri memnun etmek, verirler. Ama demek ki yokmus port. Eee bu durumda "BTK'ya vermek" ne faydasi olur? Port ya var ya yok.

Geri
Yukarı