TurkNet'in fiyat/performans İSS'i olma özelliğini yavaş yavaş kaybetmesi

ÜberSonic

Hectopat
Şu son yapılan zamlar ile beraber, TurkNet artık eskisi gibi fiyat/performans markası değil benim nezdimde artık. 100 ₺'ye dayanan fiyatı ile yavaş yavaş Türk Telekom, Turkcell gibi firmalarla aynı fiyata denk gelmeye başladı.
Şöyle bir araştırayım dedim, Türk Telekom'da 98 ₺'ye 35 Mbps paketler var (Ev Telefonuna Gelene Evde İnternette 2 Ay Bedava Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom).

Zaten TurkNet'in en tartışılan konusu tek paket oluşu; 10 Mbps alan adamda 100 ₺ ödüyor 100 Mbps alan adamda 100 ₺ ödüyor, buna bir çözüm bulmaları gerek artık. Bu tek paket mantığı altyapısı iyi olan insanlar için bulunmaz nimet iken, altyapısı kötü olan insanlar için çok sinir bozucu bir durum, ben 35 Mbps TurkNet kullanan birisi olarak yavaştan bu duruma sinir olmaya başladıysam daha az hız alanları düşünemiyorum. Şu an TurkNet'in büyük operatörlerden iyi kalan tek yanı -bana göre- AKK olmayışı, onun dışında çağrı merkezinin olmayışı, herhangi bir arıza durumunda insanı kanser etmesi de kötü yanları.
Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler -özellikle TurkNet kullanıcıları-?

Şu son yapılan zamlar ile beraber, TurkNet artık eskisi gibi fiyat/performans markası değil benim nezdimde artık. 100 ₺'ye dayanan fiyatı ile yavaş yavaş Türk Telekom, Turkcell gibi firmalarla aynı fiyata denk gelmeye başladı.
Şöyle bir araştırayım dedim, Türk Telekom'da 98 ₺'ye 35 Mbps paketler var (Ev Telefonuna Gelene Evde İnternette 2 Ay Bedava Kampanyası > Kampanyalar > Bireysel > Evde İnternet > Türk Telekom).

Zaten TurkNet'in en tartışılan konusu tek paket oluşu; 10 Mbps alan adamda 100 ₺ ödüyor 100 Mbps alan adamda 100 ₺ ödüyor, buna bir çözüm bulmaları gerek artık. Bu tek paket mantığı altyapısı iyi olan insanlar için bulunmaz nimet iken, altyapısı kötü olan insanlar için çok sinir bozucu bir durum, ben 35 Mbps TurkNet kullanan birisi olarak yavaştan bu duruma sinir olmaya başladıysam daha az hız alanları düşünemiyorum. Şu an TurkNet'in büyük operatörlerden iyi kalan tek yanı -bana göre- AKK olmayışı, onun dışında çağrı merkezinin olmayışı, herhangi bir arıza durumunda insanı kanser etmesi de kötü yanları.
Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler -özellikle TurkNet kullanıcılar
Katılıyorum güzel yazı olmuş.

Öyle ancak bence bunu fırsatçılık olarak yapmıyorlar. Ekonomi ortada onlar da zam yapmak zorunda. Herkese eşit vermesi daha adil ama düşük hız alabilecek kişiler için cidden olumsuz etki yaratıyor. Bunun için düşük hızda kullanma mecburiyeti olan kişiler bırakabilir diye düşünüyorum. TT'de öyle ucuz değil ama malumunuz bu durumda 3-5 liranın derdi yapılıyor, yapılmalı da bence.

Yahu arkadaş, ben mevcut abone olduğum halde Türk Telekom beni 35 Mbps'ten (FTTH fiber) 100 Mbps pakete geçirdiler. Aylık 180 TL ödüyorum. Şu bir gerçek ki; bu ülkede Dolar 8 virgül bilmem kaç. Euro 10 virgül bilmem kaç. ONT cihazları, modemler hep kur üzerinden. Bunlar küçük cihazlar. Asıl santrallere konan cihazlar bir dünya para.

TT zaten kiralama ücretlerine zam yaptı. Üstüne devletin olmasına rağmen (!) Kablonet bile zam yaptı bundan birkaç ay önce. En başından pozitif yönü şu: Taahhüt yok.

Bu ülkede her şey zamlanacak. Acı ama gerçek...

3 farklı fiyat politikası olsa güzel olur. Bugün Superonline'den beni arayıp 2 kampanya söylediler:
25Mbps 75₺ 1 yıl taahhüt
35Mbps 80₺ 1 yıl taahhüt
İkisinde de ilk ay Turbo özelligi aktif.
Superonline'nin 6 yıldır üyesiyim ondan bana böyle bir teklif gelmiş olabilir.

Sizin bu konu hakkında düşünceleriniz neler -özellikle TurkNet kullanıcıları-?

Mesela benim için hala çok fiyat performans, 100 TL ödüyorum 100Mbps fiber internet, üstüne üstlük bedava fiber modem alıyorum daha ne olsun. Bir de altyapısı 1000MBPS olup 100TL ödeyenler yaşadı vallahi...

Turknet'in politikası; desteklediğin kadar hız, sabit fiyat

Artık bu politikadan acil bir şekilde vazgeçmeli yoksa 16,35 mbps hız alan kullanıcılar eskisi gibi uygun fiyatlarda bu hızları alamayacaklar ve farklı iss lere yönlenecekler. Tabi 100 mbps ve üzeri hız alanlar için bu durum gayet ideal.

Yeni konular

Geri
Yukarı