Turknet'ten memnun musunuz?

sehmusbro

Centipat
Daha fazla  
Turknet kullanan arkadaşlardan memnuniyetlerini paylaşmasını istiyorum. Bu şekilde vereceğim karara yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.

Kurulum/arıza ekibi
Canlı destek
Hız ve internet değerleri hakkındaki görüşleriniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 1.5 senedir TurkNet kullanıcısıyım. Kurulum için çok fazla bir zaman bekletmediler, bir arıza oldugu zaman Max 2 gün içinde adresimde oluyorlar oyunlarda genellikle en düşük Ping'i alıyorum. Tavsiye ederim. (ama fiyatlar cok yüksek oturdugun adreste GigaFiber varsa TurkNet cok iyi)

Ben Türknet'e geçeli 4-5 sene oldu herhalde, VDSL kullanıcısıyım. Kurulum sorunsuzdu. Vereceklerini söyledikleri hızı neredeyse tamamen veriyorlar ve ne zaman ölçsem aynı seviyelerde.

Ciddi bir teknik sorun yaşamadım. Onlardan önce Dsmart kullanıyordum, arada yaşanan ve saatlerce süren kesintiler normal hale gelmişti. 2-3 ufak tefek problemde de kısa zaman içinde açtığım destek talebine dönüş yaptılar ve çözdüler.

Yani oldukça memnunum. Tabii internet konusunda nerede oturduğunuz, bölgenizdeki altyapı önemli. Bağlatacağınız yere yakın kullanan birileri varsa, onların söyleyecekleri daha iyi fikir verir.

Destek anlamında nasıl bir konuda çözüm alamamıştınız veya müşteri hizmetleri konusunda mı sıkıntı çektiniz?
Bir dönem internet kesintisi yaşamıştık. 3-4 yıl oldu ben Türknet kullanalı ama çok nadir kesinti oluyor bu arada. Zaten genelde bildiriyorlar mail üzerinden kesinti olacağını. Bizim kesintinin neden olduğu belli değildi, ben de aramıştım Türknet'i ama açmadılar. Aradan biraz zaman geçti, kesinti zaten gün içerisinde düzelmişti. Beni bir numara aradı açtım telefonu ve bana Türknet'ten aradığını, benim onları aradığımı söyledi. Ben de "hayır ben sizi aramadım, şu an bir sorunum yok" falan dedim. Telefonu kapattıktan sonra fark ettim ki ben bu adamları birkaç hafta önce aramıştım kesinti için. Aradan o kadar zaman geçmiş ki unutmuşum destek almaya çalıştığımı.

He ama dediğim gibi kesinti inanılmaz nadir oluyor, müşteri hizmetlerine ulaşmaya gerek duymuyorum bile. Belki o zamandan bu zamana düzelmiştir. Bu olay yıllar önce oldu ve ben o günden beri hiç müşteri hizmetlerini arama gereği duymadım.

İnternet sitelerinde "50mbps hız destekliyor" yazıyorsa gerçekten 50ye çok yakın verebiliyorlar. Hatta biz 50lik paket almıştık, o zaman 10 lira fark ödeyip alıyorduk ve bize 65mbps falan vermişlerdi. Şu an hâlâ 60-65 civarlı internet alıyoruz. Hız konusunda çok iyiler o net. Eğer 50mbps ve üzeri falan hız veriyorsa adresine direkt abone olabilirsin. Hatta forumdan bir arkadaş sana kodunu atsın, ikinize de birer ay ücretsiz oluyor internet.

1.5 yıl oldu TurkNet'e geçeli. Fiyat artışları dışında inanılmaz memnunum. Kurulum belgelerini yazıcıdan çıkartıp imzalayıp göndermemiz gerekiyordu ancak telefonda çıkartamayacağımızı söyleyince adamlar belgeleri ayağımıza getirdi. Evde değildik ve olduğumuz yere geldiler :D 1.5 yıl içinde maksimum 2-3 kez kesilmiştir internet. O da teknik altyapı çalışması oluyor ve 1 günde halloluyor. Müşteri hizmetlerinden yakınmış bazı arkadaşlar. Başvuru sürecinden sonra hiç aramadım, gerek olmadı hatta onlar 2 defa aradılar bizi, memnun musunuz bir sıkıntınız var mı diye. 1-2 defa Online panelden ticket açtım ve kısa sürede yardımcı oldular. 100 Mbps paket kullanıyorum ve 125 veriyorlar. Ping genelde 2-3 arasında. 10 upload alıyorum. En başta da dediğim gibi tek sıkıntı, taahhütsüz olduğu için arada zam yaptıkları oluyor. İlk 99 TL'ye başlamıştık şu an 170 TL ama adamları da suçlamıyorum sonuçta ekonominin hali belli. Zamlanmayan şey kalmadı. Gerekirse 300 TL bile veririm bu hizmete. En azından paramın karşılığını hakkıyla alıyorum.

Bir dönem internet kesintisi yaşamıştık. 3-4 yıl oldu ben Türknet kullanalı ama çok nadir kesinti oluyor bu arada. Zaten genelde bildiriyorlar mail üzerinden kesinti olacağını. Bizim kesintinin neden olduğu belli değildi, ben de aramıştım Türknet'i ama açmadılar. Aradan biraz zaman geçti, kesinti zaten gün içerisinde düzelmişti. Beni bir numara aradı açtım telefonu ve bana Türknet'ten aradığını, benim onları aradığımı söyledi. Ben de "hayır ben sizi aramadım, şu an bir sorunum yok" falan dedim. Telefonu kapattıktan sonra fark ettim ki ben bu adamları birkaç hafta önce aramıştım kesinti için. Aradan o kadar zaman geçmiş ki unutmuşum destek almaya çalıştığımı.

He ama dediğim gibi kesinti inanılmaz nadir oluyor, müşteri hizmetlerine ulaşmaya gerek duymuyorum bile. Belki o zamandan bu zamana düzelmiştir. Bu olay yıllar önce oldu ve ben o günden beri hiç müşteri hizmetlerini arama gereği duymadım.

İnternet sitelerinde "50mbps hız destekliyor" yazıyorsa gerçekten 50ye çok yakın verebiliyorlar. Hatta biz 50lik paket almıştık, o zaman 10 lira fark ödeyip alıyorduk ve bize 65mbps falan vermişlerdi. Şu an hâlâ 60-65 civarlı internet alıyoruz. Hız konusunda çok iyiler o net. Eğer 50mbps ve üzeri falan hız veriyorsa adresine direkt abone olabilirsin. Hatta forumdan bir arkadaş sana kodunu atsın, ikinize de birer ay ücretsiz oluyor internet.
Herkesin cevapları için minnettarım. Birkaç gün içerisinde başvuru yapacağım kod için eğer tükenme süresi yoksa buraya paylaşabilirsiniz, ücretsiz internete hayır diyemeyiz. 😂😇

Evet fiyatdan dolayı başka firimaya geçtim ve bu ay onlar da zam yapıyor gene TurkNet'e geçeceğim ama TurkNet bir altyapı için çalışma yapsa mutlu olurum :D

Herkesin cevapları için minnettarım. Birkaç gün içerisinde başvuru yapacağım kod için eğer tükenme süresi yoksa buraya paylaşabilirsiniz, ücretsiz internete hayır diyemeyiz. 😂😇
TTH94CO32MDS kodumu kullanırsanız beni çok mutlu edersiniz hocam :D
Hocam bu arada uyarmalıyım, TurkNet fiber kullanıyorum o yüzden internet kesintisi olmuyor. Ancak internette okumuşsunuzdur belki, bakır altyapı kullanan arkadaşlar fibere göre daha sık kesinti yaşayabiliyor. O yüzden altyapınız bakır ise dikkatli olmanızı öneririm.

Geri
Yukarı