TürkNet'ten memnun musunuz?

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi akşamlar dilerim. Önümüzdeki ay TTNET ile sözleşmem sonunda bitiyor. Gerçekten çok şikayetim oldu bu firma adına. Gerek upload hızım gerek indirme hızım gerekse bilinmeyen nedenlerden ötürü internetimin kesilmesi... TürkNet web sayfası üzerinden altyapı sorgulaması yaptığımda resimdeki sonuçları aldım. Sizce iyi mi? Şu an (TTNET) ile en fazla 1.8 MB/S ile indirme işlemi yapabiliyorum. Upload ise çok sıkıntı 10 MB'lik dosya bile yüklerken internetim kesiliveriyor. Önerilerinizi bekliyorum hocam.

118674648_2642187786046358_2972042322857515584_o.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Google Haritalar'dan bulunduğun bölgedeki Türk Telekom santral binasını bul ve mesafesini buraya yaz. Büyük ihtimal çok yakın bir yerdedir (500 metre altında olabilir).

Sanırım yapa dasınız. Size 100/100 bir tarife tanımlıyorlar. Uploadınız en kötü 30Mbps falan olur. Ben VAE olarak kullanıyorum. Sorun yaşamadığınız sürece güzel hizmet veriyorlar. En ufak sorununuz olduğunda ticket atmanız gerekiyor maalesef. Botlar cevap veriyor bir günden önce çözülmüyor. Onun dışı güzel hizmetleri.

Altyapı kalitenize göre memnuniyeti değişen bir firma. Kötü bir altyapınız yoksa pişman edeceğini sanmam fakat büyük şehirlerde bazı yoğun saatlerde yavaşlamalar oluyor bildiğim kadarıyla. Ben küçük bir ilçede kullandığım için ve altyapım iyiye yakın olduğu için şu ana kadar herhangi bir şikayetim olmadı. Fakat müşteri hizmetleri yok ve çevrimiçi destek kısmı çok yavaş çalışıyor veya sorununuzu çözmüyorlar.

Not: YAPA altyapıda olduğunuzu yeni gördüm, benim hatam. Yorumumu yok sayın :D

Bende seninle aynı durumdaydım. Geçeli 2-3 hafta oluyor. Alt yapı sorguladığımda başka sitelerde 82 mbps alırsın yazıyordu. Bu hızın tamamını alabiliyorum kablo ile. Wi-Fi ile azalma oluyor illaki. YAPA’ya geçemedim daha. O yüzden 95 TL fatura geldi. YAPA’ya geçsem aynı hızları alıp 85 TL’ye kullanacaktım. Onu bekliyorum. Destek kayıdı açtığından bir günde çözüyorlar.

2019 Ocak ayından beri kullanıyorum. Gayet memnunum. Standart bir kullanıcı değilim, memnun olmasam 1 dakika bile durmazdım zaten. Neredeyse 2 sene olacak, sorun yaşayıp destek kaydı bile açma gereği duymadım bu süreçte. Altyapınız iyiyse son derece iyidir. Türk Telekom altapısı (VAE) ile kullanıyorum.

Gördüğüm kadarıyla siz aktif altyapıdasınız (YAPA). YAPA ile çok fazla sorun yaşayan var. YAPA'ya hiç bulaşmadan Millenicom öneririm. VAE altyapısında kaç Mbps hız alabileceğiniz yazıyor diğer sitelerde?

2019 Ocak ayından beri kullanıyorum. Gayet memnunum. Standart bir kullanıcı değilim, memnun olmasam 1 dakika bile durmazdım zaten. Neredeyse 2 sene olacak, sorun yaşayıp destek kaydı bile açma gereği duymadım bu süreçte. Altyapınız iyiyse son derece iyidir. Türk Telekom altapısı (VAE) ile kullanıyorum.

Gördüğüm kadarıyla siz aktif altyapıdasınız (YAPA). YAPA ile çok fazla sorun yaşayan var. YAPA'ya hiç bulaşmadan Millenicom öneririm. VAE altyapısında kaç Mbps hız alabileceğiniz yazıyor diğer sitelerde?
Sorun yaşayanlar dediğiniz santral ile mesafesi uzak oldukları için düşük hız alıyorlar o yüzden.

Altyapı kalitenize göre memnuniyeti değişen bir firma. Kötü bir altyapınız yoksa pişman edeceğini sanmam fakat büyük şehirlerde bazı yoğun saatlerde yavaşlamalar oluyor bildiğim kadarıyla. Ben küçük bir ilçede kullandığım için ve altyapım iyiye yakın olduğu için şu ana kadar herhangi bir şikayetim olmadı. Fakat müşteri hizmetleri yok ve çevrimiçi destek kısmı çok yavaş çalışıyor veya sorununuzu çözmüyorlar.

Not: Yapa altyapıda olduğunuzu yeni gördüm, benim hatam. Yorumumu yok sayın :D.

Müşteri hizmetleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı