Türknet'ten memnun musunuz?

• Konuyu başlatan AESA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 896
Haziran 2019'dan beri kullaniyorum. Kurulum 1 hafta civarinda gerceklesti, aramasi, PDF indirmesi, imzalamasi ve kargolamasiyla. Türk Telekom hattini kullandigi icin sadece ufak bir switch ettiler, ardindan modemde yeni kullanici adi ve sifresini kullanarak girdik. Sorun yok, 35 Mbit'den 32-33, 3 Mbit Upload'dan da 2.60-2.80 aliyorduk. Gectigimiz ay 10 TL farkla 100 Mbit paketine gecis yaptik, 82 Mbit Down ve 3.60-3.80 Mbit Up aliyorum. Neden 100 Mbit paketinde 82'de takildigimi cok arastirdim, sanirim Türk Telekom'un kisitlamasi yüzünden. Yani evdeki hattim olsun, ankastre olsun iyice baktim, 100'e ulasmamam icin bir neden yok ama gelen 88100'lerde kbps. Modem arayüzünde yazan ise max. 95144'e ulasabilecegim. Yani 100 Mbit alamasam bile 90'lara ulasmasi ve gecmesi gerekiyor. Simdiye kadar actigim ticketlere "Biz size 100'e sabitledik, ancak altyapiniz veya kablolamaniz yüzünden düsük aliyorsunuz" diyorlar. Inanmiyorum kardesim, inanmiyorum, inanmayacagim. Korona virüs zimbirtisi gecsin, 100 paketimden en az 95 alana kadar rahat birakmayacagim.

Inaniyorum, bir gün Türkiye'de de Isvicre'deki gibi helalli, düzgün, söz verilen hizlara ulasacagiz.

Haziran 2019'dan beri kullaniyorum. Kurulum 1 hafta civarinda gerceklesti, aramasi, PDF indirmesi, imzalamasi ve kargolamasiyla. Türk Telekom hattini kullandigi icin sadece ufak bir switch ettiler, ardindan modemde yeni kullanici adi ve sifresini kullanarak girdik. Sorun yok, 35 Mbit'den 32-33, 3 Mbit Upload'dan da 2.60-2.80 aliyorduk. Gectigimiz ay 10 TL farkla 100 Mbit paketine gecis yaptik, 82 Mbit Down ve 3.60-3.80 Mbit Up aliyorum. Neden 100 Mbit paketinde 82'de takildigimi cok arastirdim, sanirim Türk Telekom'un kisitlamasi yüzünden. Yani evdeki hattim olsun, ankastre olsun iyice baktim, 100'e ulasmamam icin bir neden yok ama gelen 88100'lerde kbps. Modem arayüzünde yazan ise max. 95144'e ulasabilecegim. Yani 100 Mbit alamasam bile 90'lara ulasmasi ve gecmesi gerekiyor. Simdiye kadar actigim ticketlere "Biz size 100'e sabitledik, ancak altyapiniz veya kablolamaniz yüzünden düsük aliyorsunuz" diyorlar. Inanmiyorum kardesim, inanmiyorum, inanmayacagim. Korona virüs zimbirtisi gecsin, 100 paketimden en az 95 alana kadar rahat birakmayacagim.

Inaniyorum, bir gün Türkiye'de de Isvicre'deki gibi helalli, düzgün, söz verilen hizlara ulasacagiz.
Türk Telekom'un DSLAM kilidine takılmışsınız hocam. Buna Türknet bir şey yapamaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden?
Türk Telekom'dan da mı geçilmez?
Şöyle söyleyim ben bu interneti 2018 yılında bağlattım. Bize 35 megabit hız verebileceklerini söylemişlerdi ve hat VDSL olacaktı. İnternet bağlandığında kontrol ettim ADSL ve 16 megabit hız vardı. VDSL'e geçiş için destek kaydı açtık. Yaklaşık 3 hafta sonra hem VDSL'e geçişimiz yapıldı hem de YAPA'ya geçişimiz sağlandı. Modeme max 85 megabit download geliyordu fakat zayıflamadan dolayı 65 megabit download alıyorduk. Yaklaşık 6 ay filan böyle kullandık. Sonra 2018'in kasım ayında internet hızı düştü (kasıtlı yapıldığını düşünüyorum) hatta 30 megabit download geliyordu bizde tam 30 alabiliyorduk. Hani desemki 65 megabit alırken kopma oluyordu da ondan düşürdüler. Kopma filan olmuyordu gayet stabil bir şekilde 65 megabit hız alabiliyorduk. O günden bugüne kadar 20'ye yakın destek talebi açtım, donanımhaberdeki ekiplerine yazdım ama nafile. Her seferinde biz binanıza kadar olan kısmı kontrol ettik, dairenizdeki kabloları kontrol edin dediler. Şimdi de 30 megabite bile razıyım. Neden çünkü son 1.5 aydır filan 15-20 megabit download alıyoruz. Sorun sizde dediler. Gittim daireye cat6 DSL çektim. Yine aynıydı. Yetinmedim modemi alıp ankastreye bağladım. Bu seferde hızınız 20 megabite sabitlenmiştir denilip kayıt kapatıldı.

Ankastre kutusu direkte ve sokağın ortasında, ta ebesinin nikahından kablo çekip getiriyorlar direkten direğe, oradanda evlere. İsviçre güzel espriydi, sen şanslısın ama genel öyle değil.

Son düzenleme:
Ben de 1 aya yakın süredir kullanıyorum. Son 2 haftadır virüs muhabbetinden altyapıya çok yüklenildiği için midir bilmiyorum ama ara sıra kopma oluyor internette. Hız değerlerimden fazlasıyla memnunum. Saat farketmeksiniz 82/3.80 civarı hızım var altyapım maksimum 86mbit destekliyor. Konuyla alakalı Türknet’e arıza kaydı oluşturdum ama bakalım sonucu yazarım buraya da.

Son destek kaydıma 4 gündür cevap bekliyorum memnun muyum siz söyleyin. Ayrıca 3 aydır Turknet sayfasında 50 mbps alabileceğim yazıyor fakat hızım 4 mbps yi geçmedi.

Dosya Ekleri

• neden.PNG
    neden.PNG
    29,4 KB · Görüntüleme: 32
21 aydır Netspeed müşterisiyim, arıyoruz açan yok, mesajı görüyorlar dönüş yapmıyorlar. İlk 11 ay iyiydi sonra herkes iyi deyince Milleni, Türknet, TT müşterileri bu firmaya akın etti ve şimdi kapasiteleri kaldırmıyor. Netspeed gece kopar, gündüz kopar, 2 saat gelmez, müşteri hizmetlerini artık aramayı bırakırsın. Sonra 1 hafta sıfır sıkıntı kullanırsın sonra yine arızalar başlar. Anlaşılan TT döneceğim, kesenin ağzını açmaktan başka çare yok.
O nasıl oluyor şaşırdım. Ben de Netspeed müşterisiyim ben değil onlar beni arıyor herhangi bir çalışma olacağında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk Telekom'un DSLAM kilidine takılmışsınız hocam. Buna Türknet bir şey yapamaz.

Deneyecegim, tesekkür ederim. Bu mail atma olayini birkac forumda daha gördüm, gercekten 88000'lere kilitliyorlar. Cok sacma.
O günler şimdilik yakın değil ama inşallah bir gün olur. Ankastre kutusu direkte ve sokağın ortasında, ta ebesinin nikahından kablo çekip getiriyorlar direkten direğe, oradanda evlere. İsviçre güzel espriydi, sen şanslısın ama genel öyle değil. Bu kablo uzunluğu hızımı öldürüyor, nereden baksan 40 mbps yiyor. Ankastre kutusundan gelen kablonun yarısına CAT6 taksam ve onu modeme taksam olur mu? olursa nasıl olur? :). RJ11 jaklı CAT6 kablo var mı?

Tabi ki yakin degil o günler. Serefsizlerin tek tek temizlenmesi lazim ki düzen yerine gelsin. Ben zaten demiyorum burda Isvicre'ye göre altyapi mükemmel, tabi ki altyapi sorunlari var. Ancak yatirim yok. Saka gibi. Yil olmus 2020, evlerde synced 3-4 Mbit afedersiniz kicikirik Uploadlarla ugrasiyoruz. VDSL teknolojisi de sinirli, yavas yavas konut yenileme icralarinda artik fiber altyapinin oturtulmasi lazim. Fiber geldikten sonra cogu yerde sorun düzelecektir buna inaniyorum.

Sans konusuna gelince de, Isvicre'de kaldigim ev en az 30-40 yillik olmasina ragmen fiber kablolama altyapisi var. Neden mi? O hiz o evlere gereksiz olsa bile YATIRIM yapiliyor. Vergi diye toplanan paralar gercekten ise yariyor. Ben burda ülke savunma yarismasi yapmiyorum, ama Türkiye'nin bu konuda daha cok ekmek yemesi gerekli. He ne konuda sansliyim? 100 Mbit aldigim paketten 82 gelebilmesine. Buna da sükür. 100 Mbit alip 50'de de kalabilirdi...

Neyse, dogru yere mail atip 100'e sabitlettirmeye calisacagim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı