TurkNet'ten Netspeed'e geçiş yaptım

Z_Necromancer

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncellikle merak ettiğim bazı sorular var. 2 seneden fazladır TurkNet kullanıyorum gayet memnundum müşteri hizmetleri hariç. Fakat yaptığı son zamlar nedeniyle Netspeed'e geçiş yaptım daha süreç tamamlanmadı. Sorularım şunlar TurkNet'te mesela her siteye DNS değiştirmeden girebiliyordum acaba Netspeed'e girebilir miyim? Bu arada da modemden 1.1.1.1 1.0.0.1 DNS ayarladım. İkinci sorumda araştırmlarımda Netspeed'e sabit IP sorunu oluyormuş galiba milletin IP'sı Hindistan'da falan gözükmüş, bu durumu aşabildiler mi? Son olarak da genel anlamda nasıl bir ISS'ler merak ediyorum.

2 ay kullandım sorun yaşamadım. Poyraznet'e geçtim sonra. 75 download 7 upload'a 90TL veriyorum.
Netspeed'de dns olarak girmen gerekiyor yoksa açılmıyor. Modeme girdiysen sorun yok. Sabit ip sorunu yaşamadım hiç. Şuan poyrazı da 3 aydır kullanıyorum. Bir sıkıntısı yok.

Ben de geçiş yapacaktım ama zam yaparlarsa onlar da ortada kalırız gibi görünüyor. Türknetinki gibi bi fiyat çıkar ortaya. O yüzden geçiş yapmayacağım ben.

Hindistan'dan aldıkları IP'ler artık Türkiye lokasyonlu gözüküyor sorun yok. Türk NET kendi DNS sunucusu vardı galiba. Netspeed'de bu yok ama Cloudflare DNS ile çoğu siteye girebiliyorsunuz.

Geçenlerde yaptıkları bakımlar bir tık amatörce oldu. Umarım bundan ders alıp bakımları tek güne yığmadan yaparlar. Ping tarafında çok oyunculu oyun oynayan biri değilim. O yüzden net bir şey diyemiyorum. Ama hız tarafında alt yapınızın sağladığı hızı veriyor. Eğer alt yapınız çok istikrarlı değilse yani benim gibi 71 civarı alıyorsanı 68-69 civarına sabitliyorlar.

İlk senemde bazı kesilmeler vardı. Bu kesilmeleri geçen ay çözdüler. Ama kesilmeler böyle 3-4 ayda 2-3 kere oluyordu. Ondan sonra sorun yaşamadım. Yukarıda bahsettiğim geçen haftalarda yapılan genel bakımdan önceki 1 haftda, bakım günü ve bakımın ertesi günü büyük bir eziyet çektik ama bakım bitince daha iyi oldu.

2 ay kullandım sorun yaşamadım. Poyraznet'e geçtim sonra. 75 download 7 upload'a 90TL veriyorum.
Netspeed'de dns olarak girmen gerekiyor yoksa açılmıyor. Modeme girdiysen sorun yok. Sabit ip sorunu yaşamadım hiç. Şuan poyrazı da 3 aydır kullanıyorum. Bir sıkıntısı yok.
Sitesinde en uygun paket 95 olarak gözüküyor ve 35 mbps sizinki nasıl o kadar ucuz ve yüksek hızlı ?

Hindistan'dan aldıkları IP'ler artık Türkiye lokasyonlu gözüküyor sorun yok. TurkNet kendi DNS sunucusu vardı galiba. Netspeed'de bu yok ama Cloudflare DNS ile çoğu siteye girebiliyorsunuz.

Geçenlerde yaptıkları bakımlar bir tık amatörce oldu. Umarım bundan ders alıp bakımları tek güne yığmadan yaparlar. Ping tarafında çok oyunculu oyun oynayan biri değilim. O yüzden net bir şey diyemiyorum. Ama hız tarafında altyapınızın sağladığı hızı veriyor. Eğer altyapınız çok istikrarlı değilse yani benim gibi 71 civarı alıyorsanı 68-69 civarına sabitliyorlar.

İlk senemde bazı kesilmeler vardı. Bu kesilmeleri geçen ay çözdüler. Ama kesilmeler böyle 3-4 ayda 2-3 kere oluyordu. Ondan sonra sorun yaşamadım. Yukarıda bahsettiğim geçen haftalarda yapılan genel bakımdan önceki 1 haftda, bakım günü ve bakımın ertesi günü büyük bir eziyet çektik ama bakım bitince daha iyi oldu.

Apartmanda maalasef alabileceğim en yüksek hız 75 Mbps. Telefonla konuştuğumda 100'lük paket aldım ama 75'e sabitleyecekler. Kablosuz kullanımlarda genelde 30-50 alıyorum ki birçok cihaz bağlı oluyor. Zannedersem yine aynı hızları alacağım.

Sitesinde en uygun paket 95 olarak gözüküyor ve 35 mbps sizinki nasıl o kadar ucuz ve yüksek hızlı ?
Bu paketi kullanıyorum. martta 105 tl olacakmış. Şuan 90 tl ödüyorum.
Ekran görüntüsü_20230201_174445.png

Ekran görüntüsü_20230201_174627.png

Valla turk telekom altyapısı olduğu için turk telekom port ücretlerine ne zaman zam yaparsa buraya da zam gelir. Ona göre işinizi planlarsanız daha iyi olur.

Geri
Yukarı