TurkNet'ten Netspeed'e geçiş

ErenY

Kilopat
Katlanarak artan zamlardan sonra bıkıp başvuruyu yaptık. Sağ olsun iki sağlayıcı arasındaki nakilde 1 dakika olsun internetimiz kesilmedi. Hatta geçiş işlemleri tamamlanıp modem için gelen kullanıcı adı ve şifreyi girmeden önce bile internetimiz kesilmedi. 1 akşam ve 2 gün sürdü. İlk akşam başvuruyu yaptık, evrakları imzaladık. İkinci gün kargoya verdik ve üçüncü gün öğlen geçiş tamamlandı. Diyebileceğim tek şey aynı internete 110 lira fazla veriyormuşum ve kazıklanıyormuşum. 😃 ayrıca TurkNet müşteri hizmetlerinin aksine bir çağrı merkezleri var ve saniyesinde açıp taleplerinize yanıt veriyorlar. Oyunlarda ping değerleri hakkında bir yorum yapmayacağım, sadece CS:GO'da deneyimleyebildim ve çok yakın ping değerleri veriyor. TurkNet ile yani bir kazanan belirleyemem çünkü CS:GO'da farklı sunucularda farklı ping değerleri veriyor, bir karşılaştırma yapılamaz.
TurkNet faturam -> 260 TL.
Netspeed faturam -> 150 TL.
İndirme hızı konusunda ise:

08991c7c-aff6-4190-911d-969edcdc79ae.jpg

Soldaki Netspeed maksimum, sağdaki TurkNet maksimum (altyapım 80 Mbps indirme, 15 Mbps yükleme, şu an 8) (santralle aradaki mesafe 103 metre.)
Ayrıca TT altyapısındaki bütün uploadlar yükseltildi biliyorsunuz. Benimki de 8'den 15'e çıkmıştı. Ama bugün geçiş yaptığımda tekrardan 8'e düştü. Müşteri hizmetlerini aradım, yakın zamanda yükseltileceklerini, şu an maksimum 8 verebildiklerini söylediler. Bekliyorum bakalım, umarım zırva değildir.

86c81e77-c343-4dcf-86f4-7e64eefab6bf.jpg

Bu da altyapıma göre aldığım değerler.

Sonuç olarak memnunum. Sırf indirme hızı 600 KB daha yüksek, uploadım düştü diye 110 lira fazla vermektense kesinlikle geçiş yapmayı daha mantıklı buldum. Herhangi bir kesinti de yaşamadım süreçte. Geçmeyi düşünen arkadaşlara önerim bir dakika beklemesinler.

Son düzenleyen: Moderatör:
TurkNet çok bozdu hocam. Ama bildiğim kadarıyla Haziran'dan sonra bu zam yapmayan firmalar da zam yapacak ne kadar olma ihtimali varmış sordunuz mu?

Şu anda Valorant'ta kaç ping alıyorsun?
26-28 ping. Türknet'te de 24-28 arası alıyordum.
TurkNet çok bozdu hocam. Ama bildiğim kadarıyla Haziran'dan sonra bu zam yapmayan firmalar da zam yapacak ne kadar olma ihtimali varmış sordunuz mu?
Sormadım, yapsalar bile 260 liraya çıkmaz o. Çıkarsa bir konu daha açarım xxx firmasına geçiş diye merak etmeyin 😃

Ben çıkacağını düşünüyorum sonuçta geçen kasım'dan beri dolar çok arttı TT port ücretlerini arttırdı.

Geri
Yukarı