TurkNet'ten Netspeed'e geçişte upload hızı düşmesi

ErenY

Kilopat
Merhaba, TurkNet'te 80 Mbps down, 15 Mbps up alıyordum. (Yaklaşık 2 hafta önce uploadım 8'di, sonra yükseldi.) Geçen gün Netspeed'e başvurdum ve 5 dakika önce modem kullanıcı adı ile şifre geldi ve kurulumu yaptım. Ama upload hızım 8'e düştü. Kullandığım paket Ultimate paketi ve 100'e 8 yazıyor. Ama TT altyapısındaki bütün uploadlar yükseldi ve benim de modemde alabileceğim maksimum upload hala 23 görünüyor acaba Netspeed müşteri hizmetleriyle konuşsam 15 Mbps'ye çıkarırlar mı?

Son düzenleme:
Sanırım tanımlamalar tam oturdumadı. TurkNet kullanan arkadaşıma bir hafta önce upload 15 olarak yükseltilmişti. Dün akşam müşteri hizmetlerinden IPv6 tanımı kaldırmalarını istedik hat tanımlamalarını güncelleyince upload yine 8'e düştü.

Sanırım tanımlamalar tam oturdumadı. TurkNet kullanan arkadaşıma bir hafta önce upload 15 olarak yükseltilmişti. Dün akşam müşteri hizmetlerinden IPv6 tanımı kaldırmalarını istedik hat tanımlamalarını güncelleyince upload yine 8'e düştü.
Destek kaydı bıraktınız mı? Ne cevap verildi?

Siyah temalı olan görsel upload 15 Mbps olduğu zaman alındı.

Beyaz temalı upload 8 Mbps olan görsel IPv6 tanımlamaları kaldırdıktan sonra düşen upload değeri.

3. görsel ise yine TurkNet firmasından hizmet alıp aynı saha dolabından hizmet alıyor. Hatta modem marka modeli bile aynı. Kısacası hat güncellendikten sonra upload düştü.

O değer ne oluyor hocam?

SNR marjı alacağınız hızla doğrudan orantılıdır. 1 SNR 3 Mbps'ye eşittir.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    62,5 KB · Görüntüleme: 37
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    38,1 KB · Görüntüleme: 40
  • 3.png
    3.png
    21,3 KB · Görüntüleme: 41
Aynısını ben de yaşadım. Müşteri hizmetlerine söylediğimzde destek kaydıyla ilgilenen kadının upload hızlarındaki artıştan haberi biel yoktu. Uploadlar sabit 8 diyo fiber olanda 8 zaten diyo bide. Oturdum anlattım upload hızlarının ay sonuna kadar güncelleneceğini.

Aynısını ben de yaşadım. Müşteri hizmetlerine söylediğimzde destek kaydıyla ilgilenen kadının upload hızlarındaki artıştan haberi biel yoktu. Uploadlar sabit 8 diyor fiber olanda 8 zaten diyor bir de. Oturdum anlattım upload hızlarının ay sonuna kadar güncelleneceğini.

Müşteri hizmetleri hiçbir şeyden anlamıyor. Bu sadece TurkNet için geçerli değil. Türk Telekom'a IPv6 diyorum o nedir açar mısınız diyor.

Siyah temalı olan görsel upload 15 Mbps olduğu zaman alındı.

Beyaz temalı upload 8 Mbps olan görsel IPv6 tanımlamaları kaldırdıktan sonra düşen upload değeri.

3. görsel ise yine TurkNet firmasından hizmet alıp aynı saha dolabından hizmet alıyor. Hatta modem marka modeli bile aynı. Kısacası hat güncellendikten sonra upload düştü.

SNR marjı alacağınız hızla doğrudan orantılıdır. 1 SNR 3 Mbps'ye eşittir.
0056212e-e70d-49f3-92c8-585850a24b68.jpg

Bu değerler ile 15 MBPS upload almam mümkün mü?

Geri
Yukarı