TurkNet'ten Superonline'a mı, TT'ye mi geçilmeli?

alpergeor

Centipat
Daha fazla  
Merhaba TurkNet'liyim. İlk zamanlarda su gibiydi, akışı olsun hiç kopmayışı... 9. ayında kopmalar, ani ani kesilmeler olsun ağırlaşması başladı. Bezdim artık iki üç senelik kullaniciyim. Altyapıda fiber bile var hatta geçen Türk Telekom ekibi ile konuştum düşük hız almaman lazım dedi. 60 Mbps alıyorum hatta daha da düşürmeyi talep ettiler dedim kopmadan ötürü. Adam geçebilirsen Superonline fiber al alamazsan TT fiber al dedi. TT'yi de eskiden kullanıyordum. Ama o zamanlar aşırı berbattı ve fazla ücret talep etmişlerdi. İyice kafam karıştı yardım edebilir misiniz? (Yarın mağazalarını ziyaret edeceğim ve ne kadar Mbps alacağımı zorla teyit ettireceğim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçen uygunsa Turkcell'i deneyebilirsin
Merhaba TurkNet'liyim. İlk zamanlarda su gibiydi, akışı olsun hiç kopmayışı... 9. ayında kopmalar, ani ani kesilmeler olsun ağırlaşması başladı. Bezdim artık iki üç senelik kullaniciyim. Altyapıda fiber bile var hatta geçen Türk Telekom ekibi ile konuştum düşük hız almaman lazım dedi. 60 Mbps alıyorum hatta daha da düşürmeyi talep ettiler dedim kopmadan ötürü. Adam geçebilirsen Superonline fiber al alamazsan TT fiber al dedi. TT'yi de eskiden kullanıyordum. Ama o zamanlar aşırı berbattı ve fazla ücret talep etmişlerdi. İyice kafam karıştı yardım edebilir misiniz? (Yarın mağazalarını ziyaret edeceğim ve ne kadar Mbps alacağımı zorla teyit ettireceğim.)

Merhaba kopma sorunlarını fiber döşeme yapıyorlarsa bu sebepten yaşıyor olabilirsin aynı sorunları 2 hafta bende yaşadım önceden hat ve internet vardı önce hattı kapattırdım internet devam edip hızımı düşürttüm aynı şekilde daha sonrasında kopmalarım geçti arada 3 4 hafta geçince hızımı eski haline gelmesi için talepte bulundum ve şu an tekrar yüksek hız kullanıyorum kopma yok hangi firma geçerseniz geçin şöyle bir gerçek var hepsi Türk Telekom alt yapısı kullanıyor TurkNet kendi alt yapısı olduğu alanlara zaten fiber sunuyor bildiğim kadarıyla ben bu arada dışarıdan evime kadar CAT 6 kablo çektirdim isterseniz sizde deneyin bu durumu ileri dönük yatırım sonuçta. Birinden biri diyorsan da super Online.

Uygun fiyat istiyorsan Millenicom bakabilirsin. Turkcell Superonline fiber altyapısı kullanıyorlar ve taahhüt yok.

Lokasyona göre altyapıya göre verilen hizmet değişiyor. Eğer Superonline fiber varsa geçebilirsiniz Millenicom Superonline altyapısı üzerinden 105 TL'ye 100 Mbps veriyor haberiniz olsun.

Superonline VDSL kullanıyorum yıllardır, sorun olunca sonraki gün ekip yolluyorlar ancak son zamanlarda hız düşüşü olmaya başladı.
Wi-Fi ile bağlanıyorum, kablolu bağlantıda sonuç ne olur bilemem.

Uzun lafın kısasıyla bölgene göre tercih yapman daha iyi olur.

Geri
Yukarı