TurkNet'ten Turkcell Superonline'a geçilmeli mi?

Paran varsa SuperOnline, ekonomik olsun diyorsan TurkNet. Hep böyle düşündüm şimdiye kadar, şimdi de böyle düşünüyorum.
Bu arada ikisini de kullanmış biri olarak yazdım. SuperOnline'a param yetse aynı hızı alacak olsam bile TurkNet'ten ona geri geçerdim. Ping ve hızları çok iyiydi, ayrıca hizmet kalitesi de verdiğin parayla doğru orantılı.

@White Chocolate Mocha aslında ilk Ttnet'teydim ancak Ttnet bana en fazla 25 Mbps verebildiklerini söylüyorlardı. Daha sonra öylesine altyapı sorgulattım ve TurNet'in bana 100 mbps verebildiğini gördüm ve direk geçtim. Dedikleri gibi, 100 Mbps de aldım. Hatta 120-150 Mbps'a kadar aldığım da oluyor. Yani uygun olduğu için TurkNet'e geçmemiştim.

O vakit kararımı yarından tezi yok Superonline'a geçmekten yana veriyorum. Değerli yorumlarınızdan dolayı, hepinize candan teşekkür ediyorum.

Direkt geç derim. 5-6 yıldır Superonline abonesiyim halada devam etmekte. Bir kere sorun çıkmadı ya 1 kere. :D

Tarife değişiklikleri yaptım arada 25MBPS-35MBPS-50MBPS-100Mbps sürekli değiştirdim fakat şu an 4-5 aydır 100Mbps kullanıyorum ve sonuna kadar memnunum. Oturduğum yerde altyapı çok iyi(TurkNet hariç)
Superonline fiber 100Mbps için ne kadar ödüyorsunuz? Bana 35Mbps yetmemeye başladı 😒

SOL fiber FTTH 200/20 180 TL ödüyorum ve 12 ay tahattüt prangası bitince bu rezil hizmetten TT HiperNet 50-100 arası FTTC'ye geçiş yapacağım, bulunduğum bölge de SOL fiber çok kötü ve bu konuda yalnız değilim apartmanımız da şikayetçi. DSL AX82u modem/router kullanıyorum bu arada kullanıcı adı, şifreyi girip ZTE modemi aradan kaldırdım tamamen.

Sorunlar:
-Netflix çamur gibi. SOL bitrate kısıyor herhalde ya da bir sorunları var, bence omurgaları yetersiz artık yatırım yapmalılar çünkü çok fazla kullanıcıları var ve hala artıyor fiber kullanıcıları özellikle, etrafımdan duyuyorum.(Netflix pandemiden bitrate kısıyordu bir aralar ama hala kıstığını sanmıyorum bu arada)

-Tüm internet sayfaları yüklenmiyor, öyle takılıyor telefonun Wi-Fi ayarını elle aç kapa işlemi yapıyorum çoğunlukla, ki artık otomatik yapıyor beynim elimle. O kadar alıştım sen düşün ne kadar çok olduğunu.

-Sosyal medya uygulamaları da takılıyor(Instagram, WhatsApp vs.) Mesajlar geç gidiyor, bazen acayip hissedilir düzeyde, 1 dakikadan fazla tik işareti oluşmuyor. Farklı kişilerde tecrübe ettim bu durumu, benim evimde. Ailem geldiği zaman evime şikayet ediyorlar internetimden.

-Pingler gerçekten yüksek. Tracert da falan, buradan anladığım yurt dışı çıkışları falan da artık iyi değil.

-YouTube'da oto da 200 MB internet hızımla 480-720p de oynatıyor çoğu zaman. İşlemcim i7 4790 CPU 16 GB RAM SSD 250 GB 850 EVO Samsung marka bilgisayar parçalarımdan bazıları.

-Evde ki akıllı cihazlarım internet bağlantısı hatası veriyor bazen, sıklıkla yaşıyorum bu sinir bozucu durumu aslında.

-Google Home Mini, Echo dot cihazlarım gecikmeli cevap veriyorlar, beni bekletiyorlar bazen söylediğim komutları duyup tamam deyip hiçbir şey yapmıyorlar.

-GeForce NOW da paket kaybım var, sürekli uyarıyor bir oyun oynarken, anlık glitchler oluyor.

Şimdilik aklıma gelen bunlar.

Yaşadığım yer:Mezitli/Mersin.

Geri
Yukarı