Tutulan ev varken KYK yurdu çıkarsa ne yapılmalı?

Sözleşme yapmışsınızdir illa. Eğer yillik sözleşme ise veya 8 aylık falan evden çıksan da ödemek zorunda kalırsın o parayı. Yani eve devam.
Sözleşmen varsa ev sahibinin inisiyatifine kalmış. Adamla konuş görüş senedi sözleşmeyi al çık alabilirsen. Aksi halde sözleşmen bitene kadar ücretini ödemen gerekir.
Anladım. Diyelim ki kabul edilmedi. Bu durumda depozitoyu almazsam ve ona bir aylık daha kira ödersem anlaşabilir miyiz?

Söylediğim gibi ev sahibinin inisiyatifine kalmış. Kabul ederse ne ala. Ancak daha baştan "depozito kalsın çıkayım" falan deme. Önce durumu anlat çıkmak istediğini söyle. Hemen vazgeçme yani parandan. :D

Anladım. Diyelim ki kabul edilmedi. Bu durumda depozitoyu almazsam ve ona bir aylık daha kira ödersem anlaşabilir miyiz?
O adama kalmış ve senin anlaşma yeteneğine. Başta keşke bekirtseydin kendisine böyle böyle bir durum olursa çıkabilirim. Böyle deyip anlassaydin ikiniz için de mağduriyet olmazdı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Böyle deyip anlaşsaydın ikiniz içinde mağduriyet olmazdı.
Aslında evet, baştan konuşmak lazım bu tip durumları. Sözleşmeye de eklemek lazım. Ancak mağdur olunacak bir durum yok. Üniversite çevresinde kolay kolay boş ev kalmaz. Ev sahipleri zaten mağdur olmaz. Yağsın paralar :D :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Söylediğim gibi ev sahibinin inisiyatifine kalmış. Kabul ederse ne ala. Ancak daha baştan "depozito kalsın çıkayım" falan deme. Önce durumu anlat çıkmak istediğini söyle. Hemen vazgeçme yani parandan. :D
Anladım, cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ya aslında ev fiyatına göre çok iyi, okulun hemen yakınında ve gayet işlek bir yer. Ancak, ben yemek yapmayı bilmiyorum mesela, dolayısıyla yemekten dolayı aylık giderim fazla olabilir. KYK bence bu yüzden daha çok tercih edilebilir bir yer bence. Bunu ona nasıl anlatacağını bilmiyorum. Amca çok iyi birisine benziyor.
Kira sözleşmesinde ne yazıyorsa o. Ama depozito ev sahibinin güvencesidir, o depozito bankaya yatırılır. Ev sahibi de elleyemiyor diye biliyorum, depozitoyu vermek zorunda.
Hocam, burada yanlış bir şey demişim; kusura bakmayın. Ben kira parası dışında sadece emlakçıya para verdim, benden depozito falan alınmadı.

Anladım, cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Ya aslında ev fiyatına göre çok iyi, okulun hemen yakınında ve gayet işlek bir yer. Ancak, ben yemek yapmayı bilmiyorum mesela, dolayısıyla yemekten dolayı aylık giderim fazla olabilir. KYK bence bu yüzden daha çok tercih edilebilir bir yer bence. Bunu ona nasıl anlatacağını bilmiyorum. Amca çok iyi birisine benziyor.
Tek derdin yemek yapma sorunu ise internetten çok kolay her şeyin yapımını öğrenebilirsin bir sürü mutfak kanalı var. Kendim için konuşayım ilk yılımda yurt çıkmadı evde kalmak zorunda kaldım mutfağa bir adım atmayan ben YouTube saolsun süper şeyler öğrendim. Dışarıdan haftada 2 kere falan ya yer ya yemez olmuştum. Oda canım ekstra bir şey çekerse yani. Tek yaşamanin özgürlüğü vs yurt ortamına bin basar, benim fikrim.
Aslında evet, baştan konuşmak lazım bu tip durumları. Sözleşmeye de eklemek lazım. Ancak mağdur olunacak bir durum yok. Üniversite çevresinde kolay kolay boş ev kalmaz. Ev sahipleri zaten mağdur olmaz. Yağsın paralar :D :D
Ev sahibi için mağdur olmalik durum yok zaten aslında arkadaş için yazdım onu. Aksi birisi ise ödemeye zorlarsa falan diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı