TV'yi PC'ye bağlamak

KadirhanCoach

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Spor Eğitmeni
Arkadaşlar herkese selamlar. Masaüstü bilgisayarımı bir televizyona bağlamaktayım. Ekran kartı driverımı yüklediğim zaman aniden görüntü ekrandan taşıyor. Ekran kartı driver sildiğim zaman ekran çok güzel bir şekilde oturuyor. Ayrıca güvenli moda geçtiğimde de ekran ölçeklemesi çok güzel oluyor. TV'nin PC'yi görmesi için VGA ile bağlıyorum bu sefer düzeliyor ama çözünürlük çok düşüyor. HDMI ile bağlandığım zaman görüntü taşıyor. Ekran kartının programında GPU ölçekleme HDMI ölçekleme yapıyorum bu sefer ekran oturuyor ama bilgisayar yavaşlıyor. HDMI'dan bağlandığım için televizyondaki boyut veya overscan ayarlarına ulaşamıyorum. Ekran kartı driverını silip yüklemeyi DDU ile silip yüklemeyi WHQL bir driver yüklemeyi denedim fakat nafile. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa çok makbule geçer.

HDMI'dan bağlandığım için televizyondaki boyut veya overscan ayarlarına ulaşamıyorum.
Aynı sorunu Vestel markalı televizyonda yaşamıştım. Maalesef bir çözümünü bulamadım. Bazı TV'lerin desteği sadece VGA üzerinden oluyor. VGA ile bağlanıp ek çözünürlük yaratmanız tek çözüm olabilir.

Aynı sorunu Vestel markalı televizyonda yaşamıştım. Maalesef bir çözümünü bulamadım. Bazı TV'lerin desteği sadece VGA üzerinden oluyor. VGA ile bağlanıp ek çözünürlük yaratmanız tek çözüm olabilir.
Driver şuan silinmiş vaziyette ve tv bu görüntüyü düzgün veriyor. Ama driver yükleyince taşma oluyor. HDMI ölçekleme yapınca da pc yavaşlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı