Twitch atlanan kare kaybı sorunu yüksek upload

Mr_thecold

Decapat
Selamlar Twitch'te yayın yapmaya başladım ancak bir türlü çözemediğim bir sorun var yayın açtığımda atlanan kareler %30 hatta %50'lere dayanıyor her türlü ayarı denedim ancak düzelmiyor. 2000'den 4000'e kadar bütün bitrate'lerde denedim ancak aynı sorun tekrarladı. OBS'te en alt sağ taraftaki mbps göstergesi sürekli oynuyor. 4000'e çıkıyor 500'e iniyor bir yerde gördüğüm kadarıyla bilgisayardaki internet trafiğini düzenleyen programlar varmış sanırım onlar sorun mu yapıyor acaba?
PC özellikleri: İşlemci: Ryzen 5 2600
Ekran Kartı: Asus GDDR5 1060 6 GB
RAM: 8 GB corsair 3000 MHZ
Anakart: Gigabyt x370 çipli gaming
SSD: 240 GB

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    21 KB · Görüntüleme: 363
En yüksek bitrate değerinde bile upload hızınızın yarısını dahi kullanmıyorsunuz. Ping de çok düşük. Sorunun internet bağlantınızda olduğunu sanmıyorum.

Hangi oyuna, hangi tarayıcıdan ve hangi OBS ayarları ile yayın yapıyorsunuz? Bir de oyun içi FPS değerleriniz nasıl?

En yüksek bitrate değerinde bile upload hızınızın yarısını dahi kullanmıyorsunuz. Ping de çok düşük. Sorunun internet bağlantınızda olduğunu sanmıyorum.

Hangi oyuna, hangi tarayıcıdan ve hangi OBS ayarları ile yayın yapıyorsunuz? Bir de oyun içi FPS değerleriniz nasıl?

Oyun içi FPS değerlerim PUBG' de 120' lere kadar çıkıyor LOL' de 150 200 arası yayındayken oyun içi FPS değerlerimde bi farklılık görmüyorum.

Dosya Ekleri

• adsız1.png
    adsız1.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 342
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 225
  • assız2.png
    assız2.png
    4,2 KB · Görüntüleme: 293
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun sonunda bit i 6000 düşürdüm tam performans için en kaliteli ayar isterseniz detayli bir anlatim daha yapabilirim

dostum nasıl buldun bendede aynı sorun var halen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videonun sonunda bit i 6000 düşürdüm tam performans için en kaliteli ayar isterseniz detayli bir anlatim daha yapabilirim
vermiş olduğun video bi şe yaramadı

benimde upload yüksek lakın ınternet servis sağlayısı değiştirdikten sonra bu bitrate değişkenliği yüzünden yayın yapamıyorum. sorunu çözen oldumu?

benimde upload yüksek lakın ınternet servis sağlayısı değiştirdikten sonra bu bitrate değişkenliği yüzünden yayın yapamıyorum. sorunu çözen oldumu?
Netspeed abonesi misin?

Ben ağ kaynaklı bitrate ve quality sorunu yaşıyorum.

Üzerindeki programla test yapar mısın ?
OBS seç ve 30 saniyelik işlem al. Sonrasında ekran alıntısı alıp paylaş.

Türk Telekom abonesiyken böyle bir sorun yoktu.

Geri
Yukarı