Twitch vergi olayı

MonsterHunterNeo

Hectopat
Merhaba ben Twitch'de ufak yayıncıyım 18 yaşından küçüğüm iştiraklık şartlarını karşılıyorum ama vergi olayı kafama takıldı ben kazandığım gelir için ayrı olarak vergi ödüyor muyum? Sub başı 2 dolar kazanılıyormuş Twitch geliri ve ABD vergilerinden sonra ben TR'ye gelince bu 2 dolardan gene vergi ödeyecek miyim? Yani bir şeyle uğraşacak mıyım yoksa parayı çektiğim gibi bir şeyle uğraşmadan harcayabilecek miyim? (100 dolarda çekildiğini biliyorum)

Yayıncı olmanın başlangıcının ne kadar zor olduğunu biliyorsunuzdur umarım. Üstüne üstlük arkadaş en kötü zamanda başlamış.

Her iş kendi içinde kolay ya da zordur. Arkadaşın durumlarını vs. bilmeden büyüyemezsin yorumu yapamazsınız. Bir yayıncıdan RAID gelir, bir bakmışsın büyük yayıncı olmuşsun.

Her iş kendi içinde kolay ya da zordur. Arkadaşın durumlarını vs. bilmeden büyüyemezsin yorumu yapamazsınız. Bir yayıncıdan RAID gelir, bir bakmışsın büyük yayıncı olmuşsun.
Kural 34'e uymayan bütün yayıncılar için özel yetenekler ve iyi reklam gerekli. Şu zamanda aşırı fazla yayıncı var. Lol oynarken her 2 oynda bir twitch linkini atıyorlar mesela.

Twitch ödemelerini xSolla yolu ile yapıyor, haliyle abonelik kazançlarından gerekli vergileri ödüyor TR tarafına. Daha büyük bir yayıncı olur da sponsorluk, reklam vb. paralar kazanmaya başlarsan bu kazançların vergisini ödemen gerekecek. Yani şu anda vergi ile ilgili endişe edecek bir şey yok. Bu arada "büyüyemezsin" diyenlere bakma. 1 ayda bile ciddi izlenmelere ulaşabilir insan. 6 ay olmadı yayınlara başlayalı. 100+ ortalama izleyicili, 12k+ takipçili partner olmuş bir kanalım var başka yayıncılardan destek almadığım halde. Her şey içerik ve düzenli yayın açmaya bakıyo. Sen başarmak ister, düzenli ve sabırlı olarak denersen olmayacak diye bi şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı