Twitch VS Youtube

Şinasi

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, Twitch kanalımda kısa bir süredir yayın yapıyorum, yaklaşık 1 haftada 700 izlenmeye ulaştım Twitch'de.

Sonra Youtube kanalı açtım Twitch kanalım için. Yayında kesitler falan atmak için.

Sonra Twitch yerine Youtube'a başlasam diye düşündüm, çünkü Twitch zaman gerekiyor saatlerce, öğrenci olduğum için zaman pek ayıramıyorum. Youtube'de 20-30 dk video çek 10 dk editör, yolla kısa sürüyor.

Uzun lafın kısası yukarıdaki maddelere göre Twitch mi, yoksa Youtube'yi mi seçmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube ile başla geliştiğin zaman Twitch te ara sıra yayın yap.

Önerim zamanını ayırıp 2 sinide yapman. Fakat pek zamanım yok diyor isen ''Youtube'' da videolar çek. Ayrıca ileride twitche de başlayabilirsin.

Twitch olmadığı zaman YouTube’e de ne paylaşacaksınız ki? Sonuçta sizin içeriğiniz yayın kesitleri. Yayın yapmadığınız sürece nasıl bir içerik üretip insanlar karşısına çıkacaksınız önce bunu bir düşünün derim.
Ayrıca şahsi görüşüm Twitch’dir.

ikisi farklı platformlar.. Ama diyorsun ki youtube'da canlı yayın mı twitch'te canlı yayın mı? tabi ki de Twitch derim.

Twitch ile başlayın, Youtube ile devam edin derim. Twitch içinde küçük yayıncılar daha hızlı büyüyor diye biliyorum. Yanlış bir bilgi vermiş olabilirim sadece benim görüşüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı