Twitch Yayın Ayarı "En Doğru Haliyle"

Hjiterisaky

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle 2 ay önce yayıncılık işime kendimi vereceğim için bir PC sahibi oldum ve yayınlara başladım fakat bazı sorunlarım var, bunlardan direk en önemlisini size aktarmak istiyorum. Öncelikle uploadım 5 ve gayet iyi geliyor hat değerlerim falan çok stabil. Yayınını yaptığım oyun Overwatch adlı oyun ve bu biraz hızlı olan yani Fast-paced dedikleri tarzdan bir video serisi. Asıl sorunum olduğu yer ise ben OBS'ten ayarlarımı doğru yaptığım halde her 6-7 saniyede bir yayınımda pikselleşme sorunu olması, önceden çok oluyordu yanlış kullanıyormuşum CPU ayarını veryfastte kalmış onu Faster'a çektim düzeldi bayağı fakat yine arada oluyor eskiye nazaran yine izlenebilir tabii, buradaki asıl sorunum ise bir tık daha arttırdığımda yine aynı sorunun olması, acaba bu pikselleşme sorunu tamamen internet ile mi alakalı yoksa PC donanımıyla mı internette çoğu yeri araştırmama rağmen hala sağlıklı bir bilgi edinemedim,"usta" olan arkadaşlar yazarlarsa gerçekten çok sevinirim, bu arada işlemcim i7 9700K ve GPU tarafında ise 2080S tercih ettim, dönüşlerinizi bekler ve gelecek mesajlarınız için şimdiden teşekkür ederim...

Not:Son olarak şunu da ekleyeyim,bu oyunda tüm ayarlar fullde iken fpsi mönitörümün refresh rate'ine göre seç ayarını kullanırken ve yayın halindeyken 50-60'a kadar droplar yaşıyorum,intel acaba ryzenin bu işlerde cidden gerisinde mi kaldı anlamış değilim ve bu olay biraz canımı sıkmıyor değil,dönüşünüzü bekliyorum.

Bro yayını ekran kartından verdiğimde de aynısı oluyor işlemci ve ekran kartı arasındaki yayın farkı yok denecek kadar az,yarın bir de 900p değil de 720p yayın açmayı deneyeceğim,belki verdiğim bit rate bu çözünürlüğe az geliyordur,yarın bir de onu deneyeceğim,twitcthin kendi sitesinde de yazıyor zaten 720 için bile 4500 bit rate verin diyor ben 900pde 4000 veriyorum :D

Yeni konular

Geri
Yukarı