Twitch yayıncılığı için tavsiye

720843

Femtopat
Merhaba. Toplam olarak 6-7 aydır yayın yapıyorum ve son 2 aydır da düzenli bir şekilde yayın yapan birisiyim.
Bu işi kariyere dökmek ve bir yerlere gelmek istiyorum, uzun süreceğinden farkındayım ya da zorlanacağımdan, o yüzden tavsiyelerinizi dinliyorum ve gelişmem için önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendin ol yeter insanları eğlendireceğim diye kendini olmadığın bir insana dönüştürme biliyorum çok söylenen bir şey ama temel bir gerçek.

1 yıl uzun saatler twitch yayıncılığı yaptım. Bağış kutusu falan açma. Abone barı falan da açma. Yayıncı arkadaşların olsun. Arada yayınlarına uğra en azından 5-10 dakika selam ver. Ne kadar çok yayıncı dostun olursa o kadar iyi. Host attığın kişilere çok dikkat et. Sana host atmayan kişilere host atma. Chattekilerle polemiğe fazla girme banla direk. Büyük bir yayıncı senin reklamını yapmadan kanalın zor gelişir. Kendini geliştirmeye çalış. Her zaman anlatacak bir şeylerin ve verebilecek cevabının olması gerek. Aldığın değer kadar değer göster herkese. Seni takmayan birine fazla değer gösterme götü kalkıyor sonra milletin. En önemlilerinden biri reklam sürelerini çok kısa tut. Abone almaya zorlama milleti. Abonelik, para, kazanç, bağış bu konulara asla girme. Telefon numarası onaylanmamış hesapların chatine yazmasına izin verme ve ban atılan bir kişinin banını asla açma. Verilebilecek sayısız tavsiye var bu konuda. Aklıma gelenleri yazdım. Bana kimse bir şey öğretmedi. Diğer yayıncılardan bir şeyler öğrenmeye çalış. Kendine örnek aldığın 1 yayıncı olsun.

Sağlam ekipman lazım. Çevre birimleri de dahil.

Var zaten dostum ekipmansal sorunum yok.

1 yıl uzun saatler Twitch yayıncılığı yaptım. Bağış kutusu falan açma. Abone barı falan da açma. Yayıncı arkadaşların olsun. Arada yayınlarına uğra en azından 5-10 dakika selam ver. Ne kadar çok yayıncı dostun olursa o kadar iyi. Host attığın kişilere çok dikkat et. Sana host atmayan kişilere host atma. Chattekilerle polemiğe fazla girme banla direk. Büyük bir yayıncı senin reklamını yapmadan kanalın zor gelişir. Kendini geliştirmeye çalış. Her zaman anlatacak bir şeylerin ve verebilecek cevabının olması gerek. Aldığın değer kadar değer göster herkese. Seni takmayan birine fazla değer gösterme götü kalkıyor sonra milletin. En önemlilerinden biri reklam sürelerini çok kısa tut. Abone almaya zorlama milleti. Abonelik, para, kazanç, bağış bu konulara asla girme. Telefon numarası onaylanmamış hesapların chatine yazmasına izin verme ve ban atılan bir kişinin banını asla açma. Verilebilecek sayısız tavsiye var bu konuda. Aklıma gelenleri yazdım. Bana kimse bir şey öğretmedi. Diğer yayıncılardan bir şeyler öğrenmeye çalış. Kendine örnek aldığın 1 yayıncı olsun.

Anladım değer ve tavsiye verdiğin bilgiler için teşekkür ederim. Dediklerini dikkate alacağım.

Kanalını geliştirmenin başka bir yolu da diğer yayıncılarla uğraşmak. Bunu yaparak kanallarını büyüten çok yayıncı oldu veya kıçını başını açarak (kadın yayıncılar) ama bunları tavsiye etmem. :)

Onursuz büyük bir yayıncı olmaktansa onurlu küçük bir yayııncı olmayı tercih ederim hocam ben.

Merhaba. Toplam olarak 6-7 aydır yayın yapıyorum ve son 2 aydır da düzenli bir şekilde yayın yapan birisiyim.
Bu işi kariyere dökmek ve bir yerlere gelmek istiyorum, uzun süreceğinden farkındayım ya da zorlanacağımdan, o yüzden tavsiyelerinizi dinliyorum ve gelişmem için önerilerinize açığım.
Kanal linki varmı ?

o yüzden tavsiyelerinizi dinliyorum ve gelişmem için önerilerinize açığım.
Mutlaka keyifli sohbet edebilen bir ekip ile çek. Ciddi faydası olur.

Özellikle Twitch'de yaşanan komik anları YouTube'a atan kanalların dikkatini çekme ihtimaliniz artar. Başarırsanız gelişme hızınıza çok olumlu etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı