Twitch Yayını için Netspeed Nasıldır?

Norapler

Decapat
Merhaba arkadaşlar, ben Türktelekom'un ADSL hattını kullandığım zamanlar 16 mbps'lik paketimden 7-8 civarı bir download alıyorken bir telefonla VDSL pakete geçebileceğimi öğrendikten sonra ne gariptir ki karşı tarafın tek bir işlemle 5 dakika bir süreyle paket yükseltmesiyle hız değerlerim 45-60 mbps hız değerine çıktı. Halbuki öncesinde ADSL paketimde iken sürekli olarak 16 olması gereken hızımın neden 7-8'lerde dalgalandığına dair sürekli şikayetlerde bulunuyordum.​

Her neyse şu anda yaklaşık olarak 1 senedir VDSL paket kullanmaktayım ve hız değerlerim ortalama olarak görseldeki gibidir. Bu seferki sorunum ise upload hızımın 1'in üzerine dahi çıkmaması bunun için de defalarca görüşme yaptım her seferinde aynı şekilde hat değerlerimin normal olduğu bir sorun gözükmediği için bir çözüm bulamadıklarıydı en son dışarıdan gelen kablo hattını bina içerisinden bağlatarak sorunu çözeriz diye umut ettim ama ne indirme ne de yükleme hızlarımda bir değişiklik oldu.​

İşin kısası 17 mayısta Turktelekom lanetinden kurtuluyorum aklımda Netspeed var. Böyle bu tarz problemler yaşayanlar var mı varsa bu problemlerini nasıl çözdüler, ve Netspeed kullanıcıları internetlerinden memnunlar mı? Baya uzun oldu ama umarım açık bir şekilde derdimi anlatabilmişimdir. Twitch yayını için Netspeed var aklımda umarım Türktelekom'dan sonra ilaç gibi gelir.​

Dosya Ekleri

• a1.jpg
    a1.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 167
  • a2.jpg
    a2.jpg
    19,5 KB · Görüntüleme: 179
Son düzenleyen: Moderatör:
Hat değerlerinizde bir sıkıntı yok. 4 Mbit upload geliyor hattınıza. Farkettiyseniz transmit ve receive power kısmında -10 gibi değerler var. Bu değerler normalde - değerler alabilirler. Benimki de şu an -6 fakat rahatça 4 Mbit uploadı görebiliyorum hız testlerinde. Size önerim ankastreden ölçüm yapın/yaptırın TT ekiplerine. Ankastre'ye 4 geliyorsa fakat evinize 1 geliyorsa sorunun kablolarda olma ihtimali yüksektir. Ya da hatlar karışıyordur, başkasının hattı sizinkine karışabiliyor. Benim başıma geldi bu durum, modemi her resetlediğimde başka upload ve download çıkıyordu ve bu hızlar komşularımın upload ve download değerleriydi. TT ekipleri düzeltti, ankastreden ölçüm yaptılar 81 download 4 upload geldiğini gördüler. Evde ölçüm yaptılar, her ölçüm yaptıklarında değişik değerler çıktı. Doğru kablonun bağlanmadığı farkedip deneye deneye doğru kabloyu bağladılar ve sürekli 81e 4 almaya başladım. Bunun dışında kablosuzda ne gibi hızlar alıyorsunuz? Başka bir modem ile denediniz mi?

Bu sorunu çözüme kavuşturmadan Türk Telekom'dan kesinlikle ayrılmayın. Netspeed'in falan bu durumu çözmesini beklemek hayalcilik olur. Netspeed neyi çözmüş ki bunu çözecek :) 2 kere bağlatmış, büyük problemler yaşamış ve mecburen iptal ettirmiş biri olarak söylüyorum. Merdiven altı bir firma tabiri caizse. Netspeed kronik sorunları olan ve kesinlikle çözüm üretmeyen amatör bir firma. Ha standart bir kullanıcı bu sorunların ne olduğunu anlayabilir mi? Çoğu zaman hayır. Sonra Oyunlarda Packet Loss Sorunu - Technopat Sosyal gibi konular açıyorlar Netspeed kullanıcıları :) Hazır Türk Telekom ekiplerine bu kadar kolay ve direkt ulaşabiliyorken dediğim gibi ankastreden hız ölçümü talep edin. Bakalım ankastrede 4 Mbit upload çıkıyor mu? Bu sorunu düzeltin sonrasında hangi firmaya geçeceğinizi değerlerdiririz fakat dediğim gibi önce bu sorunu TT üyesiyken çözdürün, başka firmalara geçtiğinizde çözülme ihtimali çok daha düşer.

Önerileriniz için çok teşekkür ederim dediğiniz gibi arayıp ankastre üzerinden bağlantı hız değerlerimin doğru olup olmadığını talep edeceğim.

Kardeşim Netspeed'e deneyebilirsin. Ben sorun olacağını düşünmüyorum. Çok ilgili bir firma, bana dedikleri hızı veriyorlar.

Netspeed firmasına 5 günlük süreç içerisinde sorunsuz bir şekilde geçişi sağladım kablo değişimi olmaksızın aynı hat üzerinde sadece telefonla görüşerek ve evrakları göndererek 1saatlik bağlantı kesintisinden sonra Türktelekomdan Netspeed'e geçerek aldığım hız değerleri, söylenecek söz yok türktelekom firmasına kullandığım yıllara yazık gerçekten.

1,2,3 PNG Görselleri 17 mayıs öncesi ve 18 mayıs sabahı geçiş sonrası !

17 Mayısta sözleşmem bitti ve 18 Mayısta geçişi sağladım 22 Mayısa kadar sorun yaşamıyordum, şimdi son 2 gündür oyunlarda %1 ila %2 lik bir packet loss sorunu yaşıyorum bu da oyunlar da lag ve gecikmelere sebep oluyor, şuan ki güncel hat değerlerim,

gelişme oldukça konuyu güncel tutacağım, bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim. iyi forumlar.
a

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    14 KB · Görüntüleme: 146
  • 2.png
    2.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 118
  • 3.png
    3.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 116
  • google.png
    google.png
    35,2 KB · Görüntüleme: 106
  • hız testi.png
    hız testi.png
    29 KB · Görüntüleme: 112
  • lux.valve.png
    lux.valve.png
    42,4 KB · Görüntüleme: 134
  • vie.valve.png
    vie.valve.png
    38,2 KB · Görüntüleme: 138
Son düzenleme:
Netspeed firmasına 5 günlük süreç içerisinde sorunsuz bir şekilde geçişi sağladım kablo değişimi olmaksızın aynı hat üzerinde sadece telefonla görüşerek ve evrakları göndererek 1saatlik bağlantı kesintisinden sonra Türktelekomdan Netspeed'e geçerek aldığım hız değerleri, söylenecek söz yok türktelekom firmasına kullandığım yıllara yazık gerçekten.

1,2,3 PNG Görselleri 17 mayıs öncesi ve 18 mayıs sabahı geçiş sonrası !

17 Mayısta sözleşmem bitti ve 18 Mayısta geçişi sağladım 22 Mayısa kadar sorun yaşamıyordum, şimdi son 2 gündür oyunlarda %1 ila %2 lik bir packet loss sorunu yaşıyorum bu da oyunlar da lag ve gecikmelere sebep oluyor, şuan ki güncel hat değerlerim,

gelişme oldukça konuyu güncel tutacağım, bilgisi olan varsa yorumlarsa sevinirim. iyi forumlar.
a
Knk aradan 2 yıl geçti bende netspeed almayı düşünüyorum nasıl senin internet ile ilgili düşüncelerin

Yeni konular

Geri
Yukarı