Twitch yayınında GPU vs CPU

ALPBK

Hectopat
Daha fazla  
RX580 ekran kartım 10400F işlemcim var. Yayını hangisinden vermeliyim? Ekran kartından veriyorum, şu an ama yayınım pixelleşiyor işlemciden mi vermem lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Nvenc kodlayıcısı NVIDIA kartlar için diye biliyorum AMD kartarda düzgün çalışıyor mu bilmiyorum.

İşlemci üzerinden verirsen daha iyi olur hatta kodlayıcı ayarını ne kadar aşağıya çekersen o kadar iyi görüntü verirsin. Ben R5 2600 ile Fast ayarda açabiliyorum işlemci ile kullandığımda muhtemelen sende Fast ayarda açarsın işlemcini kullanarak.

1.jpg

Ekran kartından verilen yayın daha kaliteli duruyor benim deneyimlerimde. Tabi ben RTX kart kullanıyorum belki de Nvenc’in artısıdır bu. İşlemciden yayın yaparken kodlayıcı ayarını en kötü ihtimal fast’e düşürmek gerekiyor ama onun görüntü kalitesi de iyi değil bence. Daha fazla düşürünce de işlemci kullanımı epey artıyor (3800X ile Warzone oynarken %90 seviyelerini görmüşlüğüm var). En mantıklısı ikisini de dene kullanıma, kaliteye vs bak ve kararı sen ver.

Nvenc kodlayıcısı NVIDIA kartlar için diye biliyorum AMD kartarda düzgün çalışıyor mu bilmiyorum.

İşlemci üzerinden verirsen daha iyi olur hatta kodlayıcı ayarını ne kadar aşağıya çekersen o kadar iyi görüntü verirsin. Ben R5 2600 ile Fast ayarda açabiliyorum işlemci ile kullandığımda muhtemelen sende Fast ayarda açarsın işlemcini kullanarak.

Eki Görüntüle 886039

İşlemci iyi. İslemciden vermeyi dene. Denemekten zarar gelmez.

Peki buradaki ayarları ne yapacağım veryfast daha mı iyi oluyor daha mı kötü oluyor.
1613692453866.png

Geri
Yukarı