Twitch yayınları yayın bitince siliniyor mu?

Bence ufak bir olay. Gerçek adın soyadın falan belli değilse sadece oyun nickin gözüküyorsa oyun nickini değiştir ve olayı unut gitsin. Onların da anlık gülüp geçtiklerini ve paylaşmayacaklarını düşünüyorum. Yayıncı isterse saklayabilir (süreli) isterse kaldırabilir de. Evet Twitch bir süre saklıyor sonra siliniyor ama adam indirirse ömür boyu onda kalabilir sesin. O yüzden bence yapabileceğin en iyi şey çok ciddiye alma, adamdan özür dile ve kaldırılmasını rica et, ve kimseye bir daha küfür etme.

Bazı insanlar gerçek ismi soyismi görünse de böyle bir olayı kafaya takmazlar ama ben takıyorum işte. Bu arada şimdi yayıncının Twitch adresine girdiğimde 6 saat önce diye videolar kısmında yayın duruyor.

Benim merak ettiğim şu: Bu yayın belirli bir süre o videolar kısmında duracak sonra kalkacak sanıyorum. Yani bu yayın birkaç gün sonra Twitch'den silindiği zaman yayıncıdan da silinmiyor mu? Eğer yayıncı bilgisayarına yayını indirmediyse.

Yukarıda bi arkadaş da silinmiyor yayıncıda tüm kayıtlar kalıyor gibi bir şey yazmış da. Tamamen yayıncıdan silinmiyor mu Twitch'ten silindiği zaman?

Siliniyor bir süre sonra sanırım. Peki yayıncıda nasıl duruyor? Yayıncıdan da silinmesi gerekmez mi? Yani içimin rahat etmesini nasıl sağlayabilirim bu durumda? Onlar benim sesimi isterlerse editleyerek istediklerini yaparlar?

Süresiz olarak mı yayıncıda kalıyor bu kayıtlar? Yayıncıdan nasıl sildirebilirim ya da sildiğinden emin olabilirim :(
Yayıncıda normal video olarak kalıyor yani uzantısı .mp4. İsterse gidip YT ye yayınlayabilir .:(

Yayıncıda normal video olarak kalıyor yani uzantısı .mp4. İsterse gidip YT ye yayınlayabilir .:(

Peki bu kaydı bilgisayarına indirmesi gerekmiyor mu Twitch üzerinden? Yani belirli bir süre indirmezse kayıtlar silinmiyor mu?

O zaman şimdi ben ne yapacağım :( Youtube'a atarlarsa nasıl sildirebilirim ki Youtube'dan. Başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Aşırı moralim bozuk

O zaman şimdi ben ne yapacağım :( Youtube'a atarlarsa nasıl sildirebilirim ki Youtube'dan. Başıma kötü şeyler gelecekmiş gibi hissediyorum. Aşırı moralim bozuk
Aklıma hiç bir şey gelmedi ama şöyle yapabilirsin. O YT'ye koymadan o kaydı sen koyarsan YT'ye, o koyunca ona telif hakkı atıp kaldırmasını isteyebilirsin.
Peki bu kaydı bilgisayarına indirmesi gerekmiyor mu Twitch üzerinden? Yani belirli bir süre indirmezse kayıtlar silinmiyor mu?
Maalesef Yayını kapattığında kayıt bilgisayarına iniyor diye biliyorum. Ama öyle olmayabilir, 24 saat yayın yapanlar var. 100 GB dosya. Bence fazla. :D

Aklıma hiç bir şey gelmedi ama şöyle yapabilirsin. O YT'ye koymadan o kaydı sen koyarsan YT'ye, o koyunca ona telif hakkı atıp kaldırmasını isteyebilirsin.

Maalesef Yayını kapattığında kayıt bilgisayarına iniyor diye biliyorum. Ama öyle olmayabilir, 24 saat yayın yapanlar var. 100 GB dosya. Bence fazla. :D

Ben biraz garantici bi insanım. Kendi isteğimin dışında olayların gelişiyor olması da beni huzursuz ediyor ve ne olursa olsun herhangi bi yerde sesimin küfürlü sekilde üstelik de haklı olduğum halde yayınlanmasını istemiyorum :/

Siz yayıncı mısınız? Yani Twitch'e hakim misiniz? Eğer tam bilginiz yoksa başka arkadaşlara da sorayım cünkü verdiğiniz cevaplar beni daha da içten çıkılamaz bir duruma itiyor.

Ben biraz garantici bi insanım. Kendi isteğimin dışında olayların gelişiyor olması da beni huzursuz ediyor ve ne olursa olsun herhangi bi yerde sesimin küfürlü sekilde üstelik de haklı olduğum halde yayınlanmasını istemiyorum :/

Siz yayıncı mısınız? Yani Twitch'e hakim misiniz? Eğer tam bilginiz yoksa başka arkadaşlara da sorayım cünkü verdiğiniz cevaplar beni daha da içten çıkılamaz bir duruma itiyor.
Yayıncı değilim hocam ama Twitch ile bilgim var.

Yayıncı değilim hocam ama Twitch ile bilgim var.

Sizin başınıza böyle bir durum gelse kafanıza takar mısınız ya da endişe eder misiniz ya da ben şu anda ne yapabilirim. Bu durumu kontrol altına almam gerekiyor gerçekten kendimi hiç iyi hissetmiyorum.

Hatta şunu söyleyeyim yemek bile zevkle yiyemiyorum. Benim iznim olmadan benim sesim yayınlanıyor kullanılıyor. Bu insanlık suçu :(

Sizin başınıza böyle bir durum gelse kafanıza takar mısınız ya da endişe eder misiniz ya da ben şu anda ne yapabilirim. Bu durumu kontrol altına almam gerekiyor gerçekten kendimi hiç iyi hissetmiyorum.

Hatta şunu söyleyeyim yemek bile zevkle yiyemiyorum. Benim iznim olmadan benim sesim yayınlanıyor kullanılıyor. Bu insanlık suçu :(
İçinin rahat etmesi için şöyle düşünün, eğer o benim sesimi kullanırsa bende onu mahkemeye vereceğim de. Bende çok yaşadım bu tarz oayları. Yayınlarsa ver mahkemeye gitsin.

İçinin rahat etmesi için şöyle düşünün, eğer o benim sesimi kullanırsa bende onu mahkemeye vereceğim de. Bende çok yaşadım bu tarz oayları. Yayınlarsa ver mahkemeye gitsin.

Şimdi Youtube'a baktım da yüzlerce bu şekilde kavga videosu çekilmiş. Türkiye'de mahkemelerin bunlarla uğraşacağını hiç zannetmiyorum ki. Kaldıki sesin bana ait olduğunu felan nasıl kanıtlayacağım? Ayrıca bu beni de çok yorar. Ben sadece yayıncıdan ve o twitch adresinden bunun silinmesini istiyorum. Bu da benim en doğal hakkım olmalı. Twitch'in kurallarında da bu olmalı bana göre.

Sonuçta benim sesim ve benim iznim olmadan bi platformda yayınlanıyor ve ben psikolojik olarak üzüntü yaşıyorum. Üstüne de duyduğum küfürler felan.

Şimdi Youtube'a baktım da yüzlerce bu şekilde kavga videosu çekilmiş. Türkiye'de mahkemelerin bunlarla uğraşacağını hiç zannetmiyorum ki. Kaldıki sesin bana ait olduğunu felan nasıl kanıtlayacağım? Ayrıca bu beni de çok yorar. Ben sadece yayıncıdan ve o twitch adresinden bunun silinmesini istiyorum. Bu da benim en doğal hakkım olmalı. Twitch'in kurallarında da bu olmalı bana göre.

Sonuçta benim sesim ve benim iznim olmadan bi platformda yayınlanıyor ve ben psikolojik olarak üzüntü yaşıyorum. Üstüne de duyduğum küfürler felan.
Şöyle yap, sesin kendine ait olduğunu kanıtlamak için bu yazışmaları SS al. Muhtemelen Youtube'a koyulmaz. Koyarlarsa direkt mahkemeye ver, şikayetçi ol. Mahkemeler uğraşır belki ne biliyorsun. O yüzlerce kavga videosunda ki elemanlar mahkemeye vermek ile uğraşmadılar belki. Sen pes etme yayınlarsa ver mahkemeye. PUBG MOBİLE'da oyun tekrarı var mıdır bilmem ama varsa elemanın arkadaşının küfür ettiğini gösterirsin. Ve ayrıca @333657 'un dediği gibi oyun nickini değiştir bence, YT'ye koyarlarsa tanınmazsın.

Geri
Yukarı