Twitch'de 1080p 60 FPS yayın için OBS ayarları nasıl olmalı?

20 Percent

Kilopat
Merhaba, 20 mbps upload hızım var. Ekran kartım şimdilik yok. 1080p 60 FPS yayın yapmak istiyorum. Ayarlarım nasıl olmalı? Monitörüm 1440p ancak yayın sırasında 1080p çözünürlüğe mi çekmem gerekir?

Bir sorum da, bazen tüm pencereyi yayında göstermek bazı oyunlarda ise sadece o oyunu göstermek istiyorum. Bunun için nasıl ayarlar yapmalıyım?

OBS ideal bir program mıdır yoksa farklı bir program önerir misiniz? Teşekkürler.

Ekran kartı olmadan yayın yapmak çok verimli olmaz. Sisteminiz nedir?

Ekran kartı olmadan yayın yapmak çok verimli olmaz. Sisteminiz nedir?
i5 13500 - 16x2 DDR4 3600 MHz - Samsung Evo Plus SSD

Yayınını yapacağım oyunlar Valorant, ETS-2, eski COD oyunları tarzı oyunlar. Güncel AAA oyunlar gibi ağır sistem isteyen oyunların yayınını yapmayacağım şu an için.

i5 13500 - 16x2 DDR4 3600 MHz - Samsung Evo Plus SSD

Yayınını yapacağım oyunlar Valorant, ETS-2, eski COD oyunları tarzı oyunlar. Güncel AAA oyunlar gibi ağır sistem isteyen oyunların yayınını yapmayacağım şu an için.
Bu tür işlemci isteyen oyunlar için genellikle ekran kartı ile yayın yapılır, işlemcinin görüntü bağdaştırıcısı ile nasıl bir sonuç verir bilemem.

İşlemci üzerinden yayın verirse neden verimli olamasın?
Yayın yapacağı oyunlar işlemci tabanlı.

Bu tür işlemci isteyen oyunlar için genellikle ekran kartı ile yayın yapılır, işlemcinin görüntü bağdaştırıcısı ile nasıl bir sonuç verir bilemem.
American Truck Simulator oyunu ile bir test yaptım, FPS akıcı olsa da mevcut gameplay'e kıyasla biraz düşük oldu. Ayrıca kalite de 720p oldu. 1080p yapamadım. Müzik verebildim yayına ancak mikrofonumu ayarlayamadım bir türlü. Bluetooth kulaklık kullanmak sorun teşkil eder mi acaba?

Geri
Yukarı