OBS 1080p 60FPS yayın ayarları nasıl olmalı?

Perceival

Megapat
Dostlar Twitch'de yayın yapacağım fakat düzgün ayar bulamadım, birkaç kere denedim ama yayında drop ve gecikme vardı. Yardımcı olur musunuz?

Sistemim:
  • R5 2600
  • RX590
  • 8 GB 3000 MHz RAM.
İnternetim (fiber):

net.png

Son düzenleme:
Dostlar Twitch'de yayın yapacağım fakat düzgün ayar bulamadım, birkaç kere denedim ama yayında drop ve gecikme vardı. Yardımcı olur musunuz?

Sistemim:
  • R5 2600
  • RX590
  • 8 GB 3000 MHz RAM.
İnternetim (fiber):

Eki Görüntüle 1413867

1080p 60FPS için Twitch özelinde size gereken upload 12 mgbitten başlıyor. Partner değilseniz iştirak programındakiler maksimum 6mgbite kadar upload verebiliyor üstünü twitch serverleri size vermiyor. Dalgalanmalar ve kalite düşmesinin sebebi başta budur. 720p. 60 FPS daha uygun tabii ne yayını yaptığınıza göre değişkenlik gösterebilir

Sıfır takipçi, sıfır izleyici yeni açılmış hesapla bile 8500 bitrate'e kadar verebilirsin. Partnerlikle alakası bulunmuyor. Kulaktan kulağa yayılmış bir mittir bu muhabbet, eğer yayında oyun oynamayı planlıyorsan 4500-5000 bitrate verip 720p yayın yapmanı tavsiye ederim. İnternet ve sistemin tahminimce bundan fazlası için yeterli olmayacaktır. 1080p de kararlıyım diyorsan test hesabı açıp yayın kalitesini kontrol ederek ayarlamalar yapmaya çalışabilirsin.

Geri
Yukarı