Çözüldü Twitch'te Minecraft'tan başka yayın açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökberkkkk

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar ben Twitch'e yeni başladım ve OBS'i tam kurdum her şeyim hazır ve Minecraft'la 2 kez de yayın açtım fakat Battlefield1 veya CS:GO girdiğimde drop giriyor ve yayına oyun gitmiyor.
Sistemim:
- GTX1650 Ti.
- 8 GB RAM.
- 500GB SSD.
- Intel i5 10300H.
OBS ayarlarım:
- 720P30FPS veya 720p60FPS.
- Buna bağlı olarak 4000BIT veya 4500BIT.
İnternet hızımda 70 MB download 10 MB uploadım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CPU'dan veriyorsan yayını o yüzden encode drop yiyorsundur. Ekran kartından vermeyi deneyebilirsin. New NVENC ile sorunsuz verebilmen lazım işlemcin düşük kalıyor.

Anladım çok teşekkürler. Öyle yapıyordum zaten ama işe yaramamıştı. Şöyle çözüme ulaştım, bir arkadaşıma hesabı verdim ve her şeyi benden düşük olmasına rağmen istediği oyunda açabildi. Sonra onu çıkarıp kendim açtım ve şans eseri mi derim bilemem ama şu anda sorunsuz yayın açabiliyorum.
CPU'dan veriyorsan yayını o yüzden encode drop yiyorsundur. Ekran kartından vermeyi deneyebilirsin. New NVENC ile sorunsuz verebilmen lazım işlemcin düşük kalıyor.

Anladım çok teşekkürler. Öyle yapıyordum zaten ama işe yaramamıştı. Şöyle çözüme ulaştım, bir arkadaşıma hesabı verdim ve her şeyi benden düşük olmasına rağmen istediği oyunda açabildi. Sonra onu çıkarıp kendim açtım ve şans eseri mi derim bilemem ama şu anda sorunsuz yayın açabiliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı