Twitch'te Yayın İzleyememe

csrx

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
50 Mbps internete sahibim ve TürkNet kullanıyorum. İnternet hızımda hiçbir problem olmamasına rağmen Twitch'te yayınları kesinlikle izleyemiyorum. Herhangi bir yayıncının yayının açtığımda -1080P, 900P, 720P fark etmiyor- her 3-4 saniyede bir donuyor ve bu donma yaklaşık 10-15 saniye sürüyor. Kaspersky Free VPN ile denediğimde sorunsuz izleyebiliyorum, sizce bu sorunun sebebi nedir? Ve bu durumu nasıl çözerim? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Twitch de bazen bu şekilde erişim sorunları oluyor. Birçok kesim VPN'siz twitch izleyemiyor. Bu durum sizde sürekli mi arada mı oluyor?

Twitch de bazen bu şekilde erişim sorunları oluyor. Birçok kesim VPN'siz twitch izleyemiyor. Bu durum sizde sürekli mi arada mı oluyor?
Çoğu zaman oluyor ancak sıklığı değişebiliyor. Mesela bir yayında dakikada 5-6 defa donarken bazı yayınlarda da 3-4 saniyede bir donup yayını tamamıyla izletmiyor.
Modem arayüzünden modemini yeniden başlatmayı dener misin ?
Twitch'te yayın izlediğim zaman denerim.
Üzerinden oldukça zaman geçmiş ama sorunu çözdüğümü bildiriyorum. Çözümü ise kullandığım Opera tarayıcıma Hotspot Shield VPN kurdum ve Twitch'te 900p bir yayını yaklaşık 20 25 dakikada en fazla 2 kez donarak izliyorum. VPN, bedava VPN'ler arasında Twitch üzerinde işe yaramış tek VPN'dir. Böyle bir sorun yaşayanlar kurulumunu yapıp Almanya sunucusunu seçebilirler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı