Twitter, Günlük Tweet Sınırı Getirdi

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Twitter Günlük Tweet Sınırı

Twitter tarafından kullanıcılara sunulan günlük tweet sınırı güncellendi. Twitter Yardım sitesindeki güncellenmiş bir sayfa artık Twitter hesaplarının bir günde 2.400 tweet ile sınırlı olduğunu belirtiyor. Bu sınıra retweet’lerin ise dahil olmadığını belirtelim. Yardım sayfası ayrıca tweet’lerde yarım saatlik sınırlamalar olduğunu söylüyor. Bu yarım saatlik sınırlardan birine ulaşırsanız, birkaç saat sonra tekrar deneyin deniliyor. Ayrıca, doğrudan […]

Devamı: Twitter, Günlük Tweet Sınırı Getirdi
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Ben dün 2 tane yanıt verdim Twitter'da 3.yü veremedim. Günlük tweet sayısı falan dedi. 2400 tweet atmadığıma eminim :D

Millet niye kızmış anlamadım. Normal bir insan evladı için günlük 2400 tweet neye yetmiyor? Saniyede 2 tweet atıp ortalığı çöplüğe çeviren botlara karşı güzel bir adım.

İnsanlar şu anda Twitter'dan yardımlaşıyor, ihbarlar topluyorlar deprem için. Şu anda böyle bir felaket varken vakti miydi? Güzel fikir ama vakti değil.

İnsanlar şu anda Twitter'dan yardımlaşıyor, ihbarlar topluyorlar deprem için. Şu anda böyle bir felaket varken vakti miydi? Güzel fikir ama vakti değil.

Türkiye'ye özel bir politika değll bu, herkes için. Hem günde 2400 tweet ve limitsiz retweetten bahsediyoruz her koşulda yetmesi lazım. Doğal afetlerde yardım isteyen bir kişinin dahi günde bu kadar çok tweet atabileceğini zannetmiyorum.

Türkiye'ye özel bir politika değll bu, herkes için. Hem günde 2400 tweet ve limitsiz retweetten bahsediyoruz her koşulda yetmesi lazım. Doğal afetlerde yardım isteyen bir kişinin dahi günde bu kadar çok tweet atabileceğini zannetmiyorum.
Retweet ve DM kutusu çalışmadığı zaman, insanlar bu yüzden sanmıştı. Sanırım DM kutuları hala çalışmıyor. Üstelik BTK, kısıtlama yaptığını da itiraf edince insanlar galeyana geldi anlık olarak.

Senin ülkene göre hakaret etmez etmemesi en iyisi Türkiye'de deprem var diye adamlar güncellemeleri ertelemez bir deprem tweeti 2.4K atılmaz zaten markayı kötülemekden başka amacın olmadığını düşünüyorum şu an.

Millet niye kızmış anlamadım. Normal bir insan evladı için günlük 2400 tweet neye yetmiyor? Saniyede 2 tweet atıp ortalığı çöplüğe çeviren botlara karşı güzel bir adım.
Deprem sonrası enkaz altında kalanların çoğunun adresleri twitter'da popüler hesaplarca paylaşıldı. Tweet sınırı yüzünden adresleri paylaşmakta sıkıntı yaşadılar.

Deprem sonrası enkaz altında kalanların çoğunun adresleri twitter'da popüler hesaplarca paylaşıldı. Tweet sınırı yüzünden adresleri paylaşmakta sıkıntı yaşadılar.

Belki sınır tamamen uygulanana kadar test aşamasında bug yaşanmış olabilir, malum Twitter'a erişme sıkıntısı vardı o da bazı sorunları tetiklemiş olabilir.

Çünkü şunu düşünüyorum deprem ile ilgili adres paylaşıp bu sınıra giren bir kişi sınıra girecek kadar tweet attıysa ne denli yardımcı olabilir? Uyku saatini çıkarsak dakikada 3 tweet civarı yapıyor 2400 sınırı ve bir süre sonra belirli bir adresi blmak için de kimsenin yüzlerce tweet aşağı ineceğini zannetmiyorm.

Sınırsız Twitter şu konuda görünen sıkıntıları ve kirliliği beraberinde getiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı