Twitter'da #AdayOlmaKılıçdaroğlu hashtagi TT oldu

Sitemlerinde çok haklısın ama kimse bu yükün altına girmek istemiyor. Keşke birisi gelsede kurtarsa kafası zaten başından beri yanlış ama kimsede ben yaparım diyemiyor.

Yükün altına girmeyeceklerse, özellikle de atamızın, Mustafa Kemal atürk'ün bize hediye ettiği gençliğe hitabede geçen şu cümleleri yaşıyorsak;

"Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir."

Kusura bakmayın ama elini taşın altına koyup sesini çıkarmayan her siyasetçi en az kılıçdaroğlu kadar hatalıdır.

Gayet diyebilir, kendisinin hakkı. CHP içinde kendisi aday olabilecek yasal haklara gayet sahip, hasta mısın sen ne bilebilirim ben de insanlardan gizleyeyim?
Üzgünüm ancak siyaset bilginiz temel düzeyde bile değil. Şu anda tek bir partiden 2 cumhurbaşkanı çıkabileceğini söylüyorsunuz, ve adaylardan biri partinin genel başkanı. Mansur Yavaş çok düşük bir ihtimal CHP'den ayrılıp bağımsız aday olabilir, ancak bunu yaparsa şu an çok güzel bir şekilde yönettiği Ankara'yı bırakması gerekecek. Bu riske girer mi? Asla girmez.

Direkt uygulamaya giriş yapamıyorum, hesapta oluşturmama müsaade etmiyor.
Onun çözümü şöyle. Safari ya da chrome üzerinden twitter login diye arat. Sonrada giriş yap ya da login linki geliyor ona tıkla direk uygulamadan oturum açma kısmına atıyor.

Üzgünüm ancak siyaset bilginiz temel düzeyde bile değil. Şu anda tek bir partiden 2 Cumhurbaşkanı çıkabileceğini söylüyorsunuz, ve adaylardan biri partinin genel başkanı. Mansur Yavaş çok düşük bir ihtimal CHP'den ayrılıp bağımsız aday olabilir, ancak bunu yaparsa şu an çok güzel bir şekilde yönettiği Ankara'yı bırakması gerekecek. Bu riske girer mi? Asla girmez.

Bu bir risk değil, bu bir görev. Tek bir partiden iki Cumhurbaşkanı'nın çıkacağını söylemiyorum, cümlemin içinde onu kurmadım bile. Siyaset bilgimi eleştirmeden önce kitap okumalısın dostum, kendisi şu anki görevini bırakıp gayet aday olabilir, bunun için delege bile toplayabilir, en temel hakkı. Şu an CHP içinde herhangi biri millet vekili olduktan sonra imzasını toplayıp altılı masada aday olmak istediğini savunabilir. Bu durumda Ankara veya İstanbul belediyelerinin başkan kadrosu boşalır ve kayyum atanır, zorunlu olarak.

Yükün altına girmeyeceklerse, özellikle de atamızın, Mustafa Kemal atürk'ün bize hediye ettiği gençliğe hitabede geçen şu cümleleri yaşıyorsak;

"Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir."

Kusura bakmayın ama elini taşın altına koyup sesini çıkarmayan her siyasetçi en az kılıçdaroğlu kadar hatalıdır.
Yalan olmasın bir yıl önce otobüslerde çoğu genç ben gelirsem böyle yaparım diye aralarında konuşuyorlardı şimdi ise durum belli. Günümüzde çoğu siyasetçi kendi çıkarlarına çalışıyorlar. Bütün seçimlerde olduğu gibi hepsi vaat veriyor ancak kaçı gerçekleşecek.
Bu arada benim gözlemlerime göre bizim gençlik tükendi.

Yalan olmasın bir yıl önce otobüslerde çoğu genç ben gelirsem böyle yaparım diye aralarında konuşuyorlardı şimdi ise durum belli. Günümüzde çoğu siyasetçi kendi çıkarlarına çalışıyorlar. Bütün seçimlerde olduğu gibi hepsi vaat veriyor ancak kaçı gerçekleşecek.
Hiç ümitli değilim, Mansur ve Ekrem ikilisinden ümidim var.

Keşke siyaset konuşmayacağımız, sadece gündelik hayatımıza odaklanabileceğimiz bir ülkede yaşayabilsek, maalesef bu günler çok uzakta.

Siyaset bilgimi eleştirmeden önce kitap okumalısın dostum, kendisi şu anki görevini bırakıp gayet aday olabilir, bunun için delege bile toplayabilir, en temel hakkı
Sen kitabı falan geç de, önce benim yazdığım mesajı düzgün oku.
Mansur Yavaş çok düşük bir ihtimal CHP'den ayrılıp bağımsız aday olabilir,
Sonra da kendi mesajını bir daha oku.
Gayet diyebilir, kendisinin hakkı. CHP içinde kendisi aday olabilecek yasal haklara gayet sahip,

Bu bir risk değil, bu bir görev.
Senin gözünde görev bu. Bence insanların ne düşündüğü Yavaş'ın umurunda bile değil.

Geri
Yukarı