Twitter'dan gelen DMCA maili

Oğuz Yalçın

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba, kişisel Twitter hesabımda geçtiğimiz gün oynanan Galatasaray - Alanyaspor maçıyla alakalı bir paylaşım yapmışım. Bugün Twitter'dan mail gelmiş. Anladığım kadarı ile Digitürk içeriği şikayet etmiş ve içerik kaldırılmış. Ne paylaştığımı da hatırlamıyorum. Yanılmıyorsam Fatih Terim'in bir fotoğrafını paylaştım.

Her neyse. Böyle mahkemeymiş, davaymış, şuymuş buymuş nefret ederim. Bu yaşıma geldim Allah'a şükür hiçbir dava şu bu olmadı. Böyle şeyler midemi bulandırıyor, stres oluyorum sonra.

Bu mevzu yüzünden bir sorun çıkar mı? Rica ediyorum kesin bir bilginiz yoksa yorum yapmayın.

Bu tür şeylerde ilk başvurulan çözüm yöntemi hiçbir zaman mahkeme vs. olmaz merak etmeyin. İlk önce uyarılırsınız, kaldırmadığınız takdirde içeriği yüklediğiniz sayfa veya sunucuyla iletişime geçilip kaldırılmaya çalışılır.

Daha önce torrent forumum vardı içerisinde The Walking Dead paylaştık bu şekilde çok mail aldık hiçbir sorun olmuyor merak etmeyin, belirtilen içeriği kaldırdığınız takdirde sıkıntı yaşamazsınız.

Sadece Fatih Terim´in fotoğrafını paylaştığınız için mail gelmesi pek mantıklı gelmedi bana. Şu an bile Twitter´da, sosyal medyada binlerce Fatih Terim fotoğrafı paylaşılıyordur. Genelde maç kesitleri vs. paylaşınca bu tarz şikayetler geliyor.

Bu tür şeylerde ilk başvurulan çözüm yöntemi hiçbir zaman mahkeme vs. olmaz merak etmeyin. İlk önce uyarılırsınız, kaldırmadığınız takdirde içeriği yüklediğiniz sayfa veya sunucuyla iletişime geçilip kaldırılmaya çalışılır.

Daha önce torrent forumum vardı içerisinde The Walking Dead paylaştık bu şekilde çok mail aldık hiçbir sorun olmuyor merak etmeyin, belirtilen içeriği kaldırdığınız takdirde sıkıntı yaşamazsınız.

Kardeşim ben hayatımda bu kadar sinir bozucu bir şey görmedim. Yani kendi hesabımızdan tweet atamayacaksak vay bu ülkenin haline. Böyle dava bilmem ne işleri cidden çok rahatsız ediyor beni.

Sadece Fatih Terim´in fotoğrafını paylaştığınız için mail gelmesi pek mantıklı gelmedi bana. Şu an bile Twitter´da, sosyal medyada binlerce Fatih Terim fotoğrafı paylaşılıyordur. Genelde maç kesitleri vs. paylaşınca bu tarz şikayetler geliyor.

Maç oynanırken aldığım, Fatih Terim'in olduğu bir fotoğraftı işte. Skor yazıyordu solda. Hatta Bein'in logosunu da kesmiştim. Gelen maili de ekledim.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    189,3 KB · Görüntüleme: 57
İlk mesajda bir şey olmaz merak etmeyin. Eğer Twitter ilgili içeriği kaldırmadıysa siz silin. Yaklaşık 3-4 sene önce cumhurbaşkanı avukatı yoluyla Twitter'dan mail gelmişti bana da. Tabi acele şekilde tweeti yok ettim. 😂

İlk mesajda bir şey olmaz merak etmeyin. Eğer Twitter ilgili içeriği kaldırmadıysa siz silin. Yaklaşık 3-4 sene önce cumhurbaşkanı avukatı yoluyla Twitter'dan mail gelmişti bana da. Tabi acele şekilde tweeti yok ettim. 😂

Resmen taciz ya, gerildim sabah sabah. Maili görünce linke baktım, diyorum ne alaka? Az önce de geçici olarak hesabım dondu, telif sözleşmesi mi nedir onu okudum. Bir şey yok gibi. Sadece içeriği silmem gerekiyormuş anladığım kadarıyla ve tekrar telif hakkını çiğnersem hesap kapanıyormuş.

Geri
Yukarı