Type-C çıkışlı kulaklığı telefonda kullanmak

Biraz konu dışı olacak ama yorum yapamadan duramadım. Çalıştığım fabrikada buna benzer sorunlarla meslek icabı çok uğraşıyorum. Dişiyi erkeğe veya erkeği dişi yapmak gibi. Hadi onu ayarladın bu defa çaplar, diş sayıları tutmuyor problem oluyor. En sonunda imalathanede parçayı sıfırdan kendimiz yapıyoruz. Keşke senin içinde imalathanede yapabiliyor olabilseydim. :)

Bence sen bir elektronikçiye git type-c dişi ile 3.5mm erkek jack'ı birleştirmesini söyle. 3-4 tane kabloya lehim yapılacak o kadar. Çok daha masrafsız çok daha kullanışlı bir çözüm olur.

Burada ki asıl sıkıntı type-c bağlantı noktası 3.5mm jack'ın çok çok üzerinde bir enerji ve veri aktarımı sağlıyor. Belki 3.5mm jack'dan istenilen güç alınamayacak ve kulaklığın çalışmayacak veya 20-30 TL'lik bir kulaklığın ses kalitesini alabileceksin.

Bence sen bir elektronikçiye git type-c dişi ile 3.5mm erkek jack'ı birleştirmesini söyle. 3-4 tane kabloya lehim yapılacak o kadar. Çok daha masrafsız çok daha kullanışlı bir çözüm olur.

Burada ki asıl sıkıntı type-c bağlantı noktası 3.5mm jack'ın çok çok üzerinde bir enerji ve veri aktarımı sağlıyor. Belki 3.5mm jack'dan istenilen güç alınamayacak ve kulaklığın çalışmayacak veya 20-30 TL'lik bir kulaklığın ses kalitesini alabileceksin.
Şuan oldu dediğim her şeyi yıktın biliyor musun ? Dün o kadar konuşuldu, herkes o kadar emin bir şekilde bunu buna bağla, şunu da tak al sana 3.5mm kablo falan vs. ama kimse akımdan gelen elektik
gücünden bahsetmedi :D

Hem kulaklık hemde şarj girişi olarak Type C kullanan ve kutu içeriğinden erkek Type C to 3.5 dişi dnöüştürücü çıkan telefon modelleri var. Ben pek ihtimal vermiyorum böyle bir detayın atlanacağına.

Ama o kulaklıklar basit standart kulaklıklar. 3.5mm benim kullanmak istediğim kulaklığa güç verecek mi diye bir soru yoktu hiç aklımda. Zaten yazdım kulaklığın modelini. Yorumlar ona göre gelmiştir diye düşündüm.

Telefon modlelini yazmamanız garip olmuş zaten iyi bir Android telefonunuz varsa zaten Type-C girişi vardır eğer değilse Iphone'dur diyecem yeni modellerinde jack girişi yık diye biliyorum.

Kulaklığı satıp 3.5 mm jack girişi olan bir kulaklık almak daha kolay olur 🙃

Telefon modlelini yazmamanız garip olmuş zaten iyi bir Android telefonunuz varsa zaten Type-C girişi vardır eğer değilse Iphone'dur diyecem yeni modellerinde jack girişi yık diye biliyorum.

Kulaklığı satıp 3.5 mm jack girişi olan bir kulaklık almak daha kolay olur 🙃
Telefon Samsung Galaxy S8 , kulaklık ise Asus Rog Delta 7.1 ve satmayı düşünmüyorum iki cihazımıda 🙃

Yeni konular

Geri
Yukarı