Type-C/DP girişinden 165 Hz görüntü alınır mı?

LykiaCrawl6

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
ASUS 24,5 " VG258QR
Merhaba. Bilgisayarımın USB Type-C/DP girişinden 1080p 165 Hz görüntü alabilir miyim ve oyun oynarken bir sıkıntı yaratır mı? FPS düşüklüğü vb. olur mu? Sıkıntı yaşatmıyorsa kablo önerileriniz var mı?

Ürünlerim.

Kesin olarak bir şey demek zor.
Kullanma kılavuzunda thunderbolt özelliğinden bahsedilmemiş.
Type-C portunda görüntü aktarımı bulunuyor.
Fakat yüksek bant genişliği olup olmadığı belirtilmemiş.
Eğer Type-C bağlantı kısmının yanında "şimşek" ifadesi varsa Thunderbolt var demektir.
O zaman istediğin Hz'yi alıyorsun.
PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar kablo bu oluyor.

1681808653635.png

Kesin olarak bir şey demek zor.
Kullanma kılavuzunda Thunderbolt özelliğinden bahsedilmemiş.
Type-C portunda görüntü aktarımı bulunuyor.
Fakat yüksek bant genişliği olup olmadığı belirtilmemiş.
Eğer Type-C bağlantı kısmının yanında "şimşek" ifadesi varsa Thunderbolt var demektir.
O zaman istediğin Hz'yi alıyorsun.
PAUGGE CDP14-PRO USB-C to DİSPLAYPORT 1.4 KABLO - Vatan Bilgisayar kablo bu oluyor.

Eki Görüntüle 1744694

Teşekkür ederim. Bugün Monster'i arayarak sordum, Type-C/DP ve HDMI ortak port olduğunu söylediler. Thunderbolt özelliğim yokmuş, ancak 1080p 165 Hz görüntü alabileceğimi söylediler. Kendi sattıkları kablonun uyumlu olup olmadığını sorduğumda ise, "4K 60Hz - 2K 165 Hz kadar görüntü alabileceğinizi ve bir sorun olmayacağını" söylediler. Artık deneyeceğim, bakalım.

Sizin attığınız kablomu mu, yoksa bunu mu alayım hocam? Hangisi daha kalitelidir?

Teşekkür ederim. Bugün Monster'i arayarak sordum, Type-C/DP ve HDMI ortak port olduğunu söylediler. Thunderbolt özelliğim yokmuş, ancak 1080p 165 Hz görüntü alabileceğimi söylediler. Kendi sattıkları kablonun uyumlu olup olmadığını sorduğumda ise, "4K 60Hz - 2K 165 Hz kadar görüntü alabileceğinizi ve bir sorun olmayacağını" söylediler. Artık deneyeceğim, bakalım.

Sizin attığınız kablomu mu, yoksa bunu mu alayım hocam? Hangisi daha kalitelidir?

Thunderbolt olmadan 165Hz görüntü alındığını görmedim.
Thunderbolt yüksek bant genişliğine sahip veri ve görüntü aktarımı sağlıyor çünkü.
Ayrıca G-Sync açılabiliyor bu kablo ile.
Baktığın kabloyu alabilirsin. Aynısı çünkü. 👍

Thunderbolt olmadan 165Hz görüntü alındığını görmedim.
Thunderbolt yüksek bant genişliğine sahip veri ve görüntü aktarımı sağlıyor çünkü.
Ayrıca G-Sync açılabiliyor bu kablo ile.
Baktığın kabloyu alabilirsin. Aynısı çünkü. 👍

Umarım dedikleri doğrudur. Forumda baktıklarımın hepsinde dediğiniz gibi Thunderbolt var. Sizin dediğiniz kablo daha kaliteli duruyor, onu sipariş edip deneyeceğim. Teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı