Type-C to DP kablo görmüyor

''T6C

Hectopat
Laptopumda DP girişi mevcut olmadığından USB Type-C'den DisplayPort'a bağlanmak istiyorum.
2 tane C çıkışı var biri Thunderbolt için diğeri görüntü için bunun teyidini bu konuda almıştım. Bkz.

Sonuç olarak Type-C çıkışında DP ibaresi mevcut ve zaten broşürde de yazıyor buradan görüntü alınabildiği.

İşimi görür diye aldığım dönüştürücüyü monitor ve laptopa taktım, laptopta monitoru görmedi, görmemesi için hiçbir sebep yok gibi gözüküyor.
Ne yapmam gerek?

Sorunum çözüldü,linkte de belirttiğim elimde ki kablo usb 3.1 miş laptoba sadece usb 3.2 gen 2 kablo uygunmuş.

Son düzenleme:
Dostum benim sorunum Type-C to Thunderbolt kablomdaydı. Kablomu değiştirdim sorun çözüldü. Benim HDMI ile sorunum yoktu. HDMI kablomda var onda, Paugge marka sorun yaşamıyorum. Monitor 165 Hz ve G-Sync için DP lazımdı o yüzden. Yanlış bilgilendirmiş olmayalım ben aynı sorunu yaşadık sandım.

Tam olarak hangi kabloyu aldın linkini atman mümkün mü hocam?

Tamamdır hocam bunu sipariş edeceğim. Type c portu anakartın gpu suna bağlı olduğu için görüntü alamıyoruz vs diyorlardı bir kaç okuduğum. Acaba mux switchte harici ekran kartına geçtiğim için mi type c den görüntü alamıyorum anlamadım. Hoş değiştiğimde de sonuç aynı. Sanirim 3-4 kablo sipariş edip denemek lazım.

Tamamdır hocam bunu sipariş edeceğim. Type c portu anakartın gpu suna bağlı olduğu için görüntü alamıyoruz vs diyorlardı bir kaç okuduğum. Acaba mux switchte harici ekran kartına geçtiğim için mi type c den görüntü alamıyorum anlamadım. Hoş değiştiğimde de sonuç aynı. Sanirim 3-4 kablo sipariş edip denemek lazım.
Thunderbolt portu otomatik modda çalışıyor.yani oyunu açınca harici gpu devreye giriyor. Direk usb typc takınca mux swtich gibi oluyor nvdiaya bağlı. Ve thunderbolta takınca gysncdan dolayı olsa gerek oynda titreme yırtılma tarzı şeyler oluyor. Bende nvdia boşa çalışmasın diye oyun oynamadığım zamanlar thunderbolt portuna takıyorum.şimdilik bir.sorun yok.öux swtich açıp thunderbolta direk bağlamayı denemedim yinede görüntü gelir bence ama gerek yok hiç. Elimden geldiği kadar yardımcı olurum monster kablo al dene olur bence. Diğer arkadaşta alacaktı monster kablo ne yaptı bilmiyorum oda ilk paggue marka lablo almıştı benim gibi.

Thunderbolt portu otomatik modda çalışıyor.yani oyunu açınca harici gpu devreye giriyor. Direk usb typc takınca mux swtich gibi oluyor nvdiaya bağlı. Ve thunderbolta takınca gysncdan dolayı olsa gerek oynda titreme yırtılma tarzı şeyler oluyor. Bende nvdia boşa çalışmasın diye oyun oynamadığım zamanlar thunderbolt portuna takıyorum.şimdilik bir.sorun yok.öux swtich açıp thunderbolta direk bağlamayı denemedim yinede görüntü gelir bence ama gerek yok hiç. Elimden geldiği kadar yardımcı olurum monster kablo al dene olur bence. Diğer arkadaşta alacaktı monster kablo ne yaptı bilmiyorum oda ilk paggue marka lablo almıştı benim gibi.
hayır denedim otomatik modda da çalışmıyor hiçbir türlü thunderbolta erişim sağlayamadım. Ben de paggue marka almıştım. Sanırım onda sıkıntı var arkadaş da aynısını yaşadığına göre. Nette araştırmadığım yer kalmadı ama hiçbir çözüm yok. Redditte birisi bios'tan bazı ayarlar yapmış o ayarlar da benim biosta yok. Bakalım tek çözüm kablo değişimi gibi.

hayır denedim otomatik modda da çalışmıyor hiçbir türlü thunderbolta erişim sağlayamadım. Ben de paggue marka almıştım. Sanırım onda sıkıntı var arkadaş da aynısını yaşadığına göre. Nette araştırmadığım yer kalmadı ama hiçbir çözüm yok. Redditte birisi bios'tan bazı ayarlar yapmış o ayarlar da benim biosta yok. Bakalım tek çözüm kablo değişimi gibi.
Bende sorun çözülmüşse sende de çözülür monster kabloyla. O kablo imac ile görüntü verdi oysa olayı çözemedim kendilerine yazdım onlarda şaşırdı.

Bende sorun çözülmüşse sende de çözülür Monster kabloyla. O kablo iMac ile görüntü verdi oysa olayı çözemedim kendilerine yazdım onlarda şaşırdı.

Hocam benim kablo başka cihazda çalışıyor, monitörde de sıkıntı yok gibi. Sanırım benim portta bir sıkıntı var sizden bir ricam olacakti aygıt yöneticisinde USB C portunun kaydı var mı bakma imkanınız var mı acaba?

Hocam benim kablo başka cihazda çalışıyor, monitörde de sıkıntı yok gibi. Sanırım benim portta bir sıkıntı var sizden bir ricam olacakti aygıt yöneticisinde USB C portunun kaydı var mı bakma imkanınız var mı acaba?
Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook kardeşim bu kabloyı al kullan sorun kalmayacaktır diğer arkadaşta almış sorun yokmuş bundada sorun olıursa garantiye gönder ama bana kalırsa soketinde sorun yok ve diğer kablolarda bir eksik var ya da bilgisayarlarımız kablo seçiyor

Pusat USB Type-C / DisplayPort Kablo | Monster Notebook kardeşim bu kabloyı al kullan sorun kalmayacaktır diğer arkadaşta almış sorun yokmuş bundada sorun olıursa garantiye gönder ama bana kalırsa soketinde sorun yok ve diğer kablolarda bir eksik var ya da bilgisayarlarımız kablo seçiyor
Hocam öyle garip olaylar geliyor ki başıma anlatamam. Pc yi aldım bilgisayarciya gittim bir kabloyla orada benim monitörün aynısını benim bilgisayardan denedik şak diye 165hz gördü. Kabloyu pc yi aldım eve geldim taktım benim monitöre 59 hz i geçmiyor. Cildiricam:)
Yarın bir kere daha deneyeceğim monitörü vs alıp olmadı son çare pusat kabloyu deneyeceğim.

@''T6C ben de aynı problemi yaşıyorum. Aynı kabloyu aldım ve denediğimde görüntü alamadım. Senin yazdığını görünce iade talebi oluşturdum. Sorunu tam olarak nasıl çözdün? Kabloyu iade etmeli miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı