TYT 1,5 ayda biter mi?

thworld

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. TYT netlerim 50 civarıydı ama en son denemede çalışmadığım için 20-30 netlere düştü. Eşit ağırlıkçıyım sınava sayısaldan girip mühendislik okumak istiyorum. Sorum şu TYT 1.5 ayda biter mi?

Arkadaşlar merhaba. TYT netlerim 50 civarıydı ama en son denemede çalışmadığım için 20-30 netlere düştü. Eşit ağırlıkçıyım sınava sayısaldan girip mühendislik okumak istiyorum. Sorum şu TYT 1.5 ayda biter mi?
Açık konuşacağım. Bitmez. TYT dipsiz kuyu. Eğer önceden hazırlığın yoksa TYT'yi yıl içerisinde tam anlamıyla bitiremezsin. Ben aylarca bitiremedim 1.5 ayda bitirmen imkansız. Sadece her gün 6-8 saat TYT matematik çalışsan 3 haftaya falan anca biter. TYT fen için rahat 1.5 ay çabalaman gerek. Türkçe sosyal çerez zaten.

Peki nasıl ilerlemeliyim 6 ay kaldı. 2 ayda TYT'yi bitirip 4 ayda AYT FKB ve matematikte en çok çıkan konulara çalışıp sayısal'da 200k yapmak istiyorum.

@Kanzuki

@kopkeliekmek
Konu çalışmakla veya fasikül çözerek vakit kaybetme. Sorular üzerinden konuyu öğren. Konuyu bilmesen bile konuya dair başlangıç videoları izle. Atıyorum kimya mol hesaplamaları öğrenmen gerekiyor. Aç molden 1 video izle sonra aç soru bankasını yapamasan bile çözmeye çalış. Uğraş. Yapamazsan aç çözümü izle. Böyle böyle hızlanacaksın. Kısa zamanda konuyu en iyi sorular üzerinden anlarsın.

Geri
Yukarı