TYT 50 net yapan biri kazanabilir mi?

38 TYT 52 AYT neti yaparak mühendislik kazandım hocam eğer AYT'de güzel bir sonuç yaparsan istediğin yere gidebilirsin.

Hangi universite hocam hedefim en kotu Eskişehir osmangazi makine kazanamazsam gitmem. Takriben 70-80 TYT 50-60 AYT yapmam gerekiyor.

Aga şu soruları hiç anlamıyorum. Kendinize biraz hedef koyun net olarak bakmayın. Sınavı -10 net yapan adamda kazanıyor. Önemli olan hedefini gerçekleştirmek. Sayısalsındır hedefin 200k yapmaktır o zaman ona göre yoğunlaş ve elinden gelenin en iyisini yap. Eğer hedefin sadece TYT netini 70 yapmaksa çok rahat yaparsın. Her deneme illa yapamadığın bir konu vardır. O konuya çalış netin artar zaten.

Hedefim var zaten ben sana dolaylı yoldan hedefimle baglantılı soru sormus oluyorum mantıken niye oyle diyonkine.

52 ayt yapıp 38 tyt yapmanız daha çok şaşırttı beni hocam, neden böyle? Özel bir sebebi var mı?
Dikkat dağınıklığım olduğundan sorulara düzgün konsantre olamadım hocam normalde okuldaki denemelerde 45 - 55 arası yapardım ama sınav esnasında Türkçeden sonra tüm dikkatim dağıldığı için tüm netlerim sadece Türkçe ile Geometriden geldi. Onun dışında matematikle aram iyi olduğundan Aytde dikkatim dağılmadan çözebildiğimi çözüp sınavdan çıktım. İlk başta TYT kötü geçtiği için tüm ümitlerimi kaybetmiştim ama sonuçlar açıklanınca TYT'nin çok az etkisi olduğunu gördüm ve istediğim bölüme yerleşebildim.

Hangi universite hocam hedefim en kotu Eskişehir osmangazi makine kazanamazsam gitmem. Takriben 70-80 TYT 50-60 AYT yapmam gerekiyor.

Hedefim var zaten ben sana dolaylı yoldan hedefimle baglantılı soru sormus oluyorum mantıken niye oyle diyonkine.

Hedef belirtmemişsinki TYT 70 net demişsin bende ona göre cevapladım zaten. Ve başlıkta 50 net ile kazanılır mı yazıyor 🤷🏻‍♂️.

Dikkat dağınıklığım olduğundan sorulara düzgün konsantre olamadım hocam normalde okuldaki denemelerde 45 - 55 arası yapardım ama sınav esnasında türkçeden sonra tüm dikkatim dağıldığı için tüm netlerim sadece Türkçe ile geometriden geldi. Onun dışında matematikle aram iyi olduğundan AYT'de dikkatim dağılmadan çözebildiğimi çözüp sınavdan çıktım. İlk başta TYT kötü geçtiği için tüm ümitlerimi kaybetmiştim ama sonuçlar açıklanınca TYT'nin çok az etkisi olduğunu gördüm ve istediğim bölüme yerleşebildim.

AYT tavsiye var mı?

Puanım Kayseri Erciyes Üniversitesindeki çoğu mühendislik bölümüne yetiyordu ama ben bana kolaylık olucağı için Nevşehir Hacı Bektaş Veli Elektrik elektronik mühendisliğini tercih ettim.

Hocam AYT için tavsiyen var mı?
Verebileceğim en iyi tavsiye planlı bir şekilde çalışıcaksın. TYT gibi değil ve sürekli tekrarını etmen gerekiyor ondan dolayı 2. dönem Mayıs ayına kadar AYT'yi sımsıkı tut. Ben depremde çoğu şeyimi kaybettiğim için bunu çok yapamadım ama yapabilseydim en az 70 net yapabileceğim bir sınavdı.

Verebileceğim en iyi tavsiye planlı bir şekilde çalışacaksın. TYT gibi değil ve sürekli tekrarını etmen gerekiyor ondan dolayı 2. dönem mayıs ayına kadar AYT'yi sımsıkı tut. Ben depremde çoğu şeyimi kaybettiğim için bunu çok yapamadım ama yapabilseydim en az 70 net yapabileceğim bir sınavdı.

Anladım hocam sağ olasın. Geçmiş olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı