TYT - AYT nasıl çalışılmalı?

443595

Hectopat
Seneye ilk defa sınava gireceğim. Dershaneye yazıldım. Geçen hafta TYT denemesi yaptılar ve 33 NET çıkardım. Çok kötü, 3-4 gün önce dershanenin kütüphanesinde TYT Türkçede Ses Bilgisi konusuna çalışıyordum. En son soru çözeyim dedim, 9 sorudan 2D 7Y çıktı yemin ederim moralim alt üst oldu. Etütün bitmesine 1-1,5 saat vardı ama o test sonuçlarını görünce etüt bitene kadar hiç çalışmadım. Seviyem ortada. 1 yıl içerisinde ne şekilde çalışmamı önerirsiniz? Ayrıca TYT - AYT 1 yılda ne seviyeye gelirim?

Seneye ilk defa sınava gireceğim. Dershaneye yazıldım. Geçen hafta TYT denemesi yaptılar ve 33 NET çıkardım. Çok kötü, 3-4 gün önce dershanenin kütüphanesinde TYT Türkçede Ses Bilgisi konusuna çalışıyordum. En son soru çözeyim dedim, 9 sorudan 2D 7Y çıktı yemin ederim moralim alt üst oldu. Etütün bitmesine 1-1,5 saat vardı ama o test sonuçlarını görünce etüt bitene kadar hiç çalışmadım. Seviyem ortada. 1 yıl içerisinde ne şekilde çalışmamı önerirsiniz? Ayrıca TYT - AYT 1 yılda ne seviyeye gelirim?
Bence 1 yıl mezuna bırakabilirsin, bir yere kaçmıyor sonuçta. Hem iki yıl çalışma fırsatın olur.

Ben de yerimi alayım. 9. sınıfta pandemi, 10. sınıfta kalitesiz eğitim ve 11. sınıfta neredeyse sıfır akademik eğitim gördüğüm için konuları da iyice unuttum. Yarın sabahtan sınavım, 2 hafta sonra da yaz kampım var (dershane). Lisede temeli rezalet hale gelmiş biri bu durumda ne yapmalı?

Hocam TYT 90 civarı yaptım AYT kötü geçti benim tavsiyet AYT'yi geçe bırakmayın konular zor vakit yetmiyor TYT içinde konu çalışmadan bile deneme çözerek ve neden yanlış yaptığınızı inceleyerek hazırlanabilirsiniz inşallah başarılı olursunuz hocam.

Seviyem ortada. 1 yıl içerisinde ne şekilde çalışmamı önerirsiniz?
Sıkı çalışmanız sizin için iyi olur, belli ki daha konuları bilmiyorsunuz. Her konuya çalışıp her yanlışı tek tek incelemeniz iyi olur.
Ben de yerimi alayım. 9. sınıfta pandemi, 10. sınıfta kalitesiz eğitim ve 11. sınıfta neredeyse sıfır akademik eğitim gördüğüm için konuları da iyice unuttum. Yarın sabahtan sınavım, 2 hafta sonra da yaz kampım var (dershane). Lisede temeli rezalet hale gelmiş biri bu durumda ne yapmalı?
9-10-11'de yatmanız kötü olmuş ama sadece okulu suçlamamak gerek. 9-10-11'de temel atanlar 12'de çok rahat ediyor, genelde yatmış kişiler 50-60 netle başlarken daha çalışkan arkadaşlarım seneye 100 netle başlamışlardı ki çok rahat derece yaptılar. Bu demek değildir ki siz de yapamazsınız ama daha sıkı çalılmanız gerekir.

Genel olarak bu yaz TYT'yi olabildiğince bitirmeye bakın, temmuz olmadan çalışmaya başlayın derim.

Geri
Yukarı