TYT-AYT'de 5 ayda ortalama puan nasıl 270'e yükseltilir?

Dubleque

Zeptopat
Katılım
4 Aralık 2021
Mesajlar
5
Arkadaşlar TYT netim ortalama 40 geliyor AYT deneme olmadım şu ana kadar ama o da düşük gelir zaten TYT'ye göre, benim 5 ayda TYT AYT çalışıp ortalama 270 puan alma hedefim var. Sizce bu olur mu ve neler yapmam gerek? Bunun için nasıl en iyi şekilde bu hedefe ulaşırım son 1 ayda da deneme yapmayı düşünüyorum sürekli zaten.
 

The Front Man

Petapat
Katılım
15 Haziran 2017
Mesajlar
21.298
Makaleler
77
Çözümler
91
Yer
İstanbul
AYT bilgi, TYT yorumlama. İnan bana ben TYT'de adam gibi çalışmadan rahatlıkla 90 net yaptım. Matematikteki sorular okuduğunu anlayıp denklem kurmaya dayalı, hatta bazı sorularda denkleme bile gerek kalmıyor. Türkçe için bol bol deneme çözmeni öneririm. Sosyal kısmında Din zaten banko 5 net, çok çerez soruyorlar. Tarih ve Coğrafya için azıcık genel geçer şeyleri tekrar etsen yeterli. FKB kısmında Kimya genelde en basiti oluyor. Magnezyum'un sembolü nedir gibi komik komik basitlikte sorular var :D TYT'de sadece deneme çözerek bile netlerini yükseltebilirsin. Ancak AYT'de oturup ineklemen gerekiyor yoksa mümkün değil.
 
KS
KS
Dubleque

Dubleque

Zeptopat
Katılım
4 Aralık 2021
Mesajlar
5
Matematiğin ne durumda?

Ortalama diyebilirim AYT de bazı konularım eksik ben garanti olsun diye çoğu önemli konuyu trigonometri fonksiyon gibi limit türev integral ile bağlantılı olan konular denklemler falan bunlara ağırlık verip çalışmayı planlıyorum.

AYT bilgi, TYT yorumlama. İnan bana ben TYT'de adam gibi çalışmadan rahatlıkla 90 net yaptım. Matematikteki sorular okuduğunu anlayıp denklem kurmaya dayalı, hatta bazı sorularda denkleme bile gerek kalmıyor. Türkçe için bol bol deneme çözmeni öneririm. Sosyal kısmında din zaten banko 5 net, çok çerez soruyorlar. Tarih ve coğrafya için azıcık genel geçer şeyleri tekrar etsen yeterli. Fkb kısmında kimya genelde en basiti oluyor. Magnezyum'un sembolü nedir gibi komik komik basitlikte sorular var :D TYT'de sadece deneme çözerek bile netlerini yükseltebilirsin. Ancak AYT'de oturup ineklemen gerekiyor yoksa mümkün değil.

Taktikler için çok teşekkürler.
 
Yukarı