TYT başlangıç için kitap önerisi

arless

Decapat
Daha fazla  
TYT için tüm derslerden kitap önerisi lazım. Şu an 11. sınıftayım ve önceki senelerde dersleri boşlamanın ceremesini şimdi çekiyorum. Hedefi bilgisayar mühendisliği olan birisi olarak sayısalım neredeyse yerlerde. Sözelim ise ortalama denilebilecek seviyede. Bu yüzden test kitabı önerilerinizi bekliyorum. Mümkünse bu konuya daha hakim olacağını düşündüğüm için bu sene veya geçen sene girmiş kişilerin önerileri daha sağlıklı olur.

İlk olarak 11. sınıfı 11'de halletmen çok önemli bu yüzden özellikle TYT matematiğin büyük bir kısmını AYT matematik yapabilmen için bilmen gerektiğinden öncelemelisin. 11 fen dersleri için TYT kimyada kimyasal hesaplamalara ve mole TYT fizikte kuvvet ve hareket ile iş, güç ve enerjiye hakim olmalısın. Bunun haricinde yazın TYT fene zaman ayırırsın. Kitap olarak çoğu bilindik yayın işini görecektir. Konuları eksiksiz öğrenmeye bak.

TYT için tüm derslerden kitap önerisi lazım. Şu an 11. sınıftayım ve önceki senelerde dersleri boşlamanın ceremesini şimdi çekiyorum. Hedefi bilgisayar mühendisliği olan birisi olarak sayısalım neredeyse yerlerde. Sözelim ise ortalama denilebilecek seviyede. Bu yüzden test kitabı önerilerinizi bekliyorum. Mümkünse bu konuya daha hakim olacağını düşündüğüm için bu sene veya geçen sene girmiş kişilerin önerileri daha sağlıklı olur.
Ayrıca Türkçe ve sosyal bilimler testini yapabilmen için pek bilgiye ihtiyacın olmadığından görece sayısaldan daha iyiymişsin gibi gelebilir. Çoğu kişi öyle zaten, sayısalının iyi olması için ya çalışman ya da zekânın üst düzey olması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı