TYT çalışmaya ne zaman başlanmalı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kanka 11. sınıfsan o konuları bitir aksamlari TYT calis tekrar yap yük olmasın sonra yaz samani her gün 11 tekrarini yap cok unutuluyor benden söylemesi gelecek yaz yavas yavas 12 ogrenmeye basla ama daha var şu an bugün için konusalim. Şu an için 11i saglama al ve TYT tekrarlarini yap. Tıp kazanmış biri söylüyor hem de böyle bir sinavda. Sen bilirsin ama calismaya basla 11 onemli.

TYT istesen de bitmez zaten. Mevcut bulunduğun sınıfın derslerini sıkı tut. TYT adına Türkçe ve matematik kasmalısın. Fen ve sosyal çok zor olmuyor, bir şekilde halledilir.

Açıkçası sosyal ve Türkçe kolay dersler, matematik yine yapabiliyorum.
Çoğu kişi sürekli konuları bitirdikten sonra, düzenli test ve deneme çözerek eksiklerini gideriyor bitirmekten kastımız bu.
Kanka 11. sınıfsan o konuları bitir aksamlari TYT calis tekrar yap yük olmasın sonra yaz samani her gün 11 tekrarini yap cok unutuluyor benden söylemesi gelecek yaz yavas yavas 12 ogrenmeye basla ama daha var şu an bugün için konusalim. Şu an için 11i saglama al ve TYT tekrarlarini yap. Tıp kazanmış biri söylüyor hem de böyle bir sinavda. Sen bilirsin ama calismaya basla 11 onemli.

Çoktan başladım, köyde olduğum için günde 1 saat TYT, 1 saat kendi sınıf derslerine ilgileniyorum.
İstanbul'a gittiğimde günde 3 saat kendi sınıf derslerim, 2 saat TYT ile ilgileneceğim.

Öncelikle merhabalar, ben ufaktan TYT çalışmaya başladım ancak bir sorum olacak;

Daha 11.sınıf'a yeni geçtim ve Temmuz'un başından beri her gün her farklı dersten 1 konu olacak şekilde TYT çalışıyorum.

Bunun yerine direkt 11. sınıf derslerine yoğunlaşıp, 2. dönemde tüm 11. sınıf konularımı bitirip, her akşam TYT çalışıp, hızlıca bitirip deneme çözmek mi? Yoksa her gün test ve 1 konu şeklinde ilerleyip, 12. sınıfın yaz tatiline kadar bitirip, her hafta unutmamak için düzenli deneme çözmek mi?

Not: TYT bitirdikten sonra tamamen kenara atmayacağım. AYT çalışırken onun yanında her hafta 2 TYT denemesi çözeceğim.

Hangisi daha mantıklı olur? Teşekkürler.

11. sınıfın 2. döneminde yaparsam çok hızlı TYT'yi bitiririm ama şimdi gittiğim yoldan devam edersem yavaş bir şekilde 12. sınıfın yaz tatiline kadar bitiririm.

Önceki konumda test kitap önerisi istemiştim, orada test çözerek TYT başlamaktı amacım, yanlış anlaşılmasın.

TYT'yi en fazla 6 ayda bitiririn sonra denemeyle sürekli tekrar et AYT çalıştıkça unutmamaya başlarsın konu bütünlüğü sayesinde

TYT'yi en fazla 6 ayda bitiririn sonra denemeyle sürekli tekrar et AYT çalıştıkça unutmamaya başlarsın konu bütünlüğü sayesinde.

6 ay bile değil, şimdi başladım yarıyıl tatiline kadar bitireceğim.

Öyle olmuyor o konuların yarısına geldiğinde ilk konuları unutursun sonra başa dönersin sıkılırsın.

Farkındaysan bunu yapabilen oldukça fazla kişi var. Sen ise sürekli isteğimi ve hevesimi kırmaya çalışıyorsun.
Ne yazık ki seni göz ardı etmek zorundayım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı