TYT cevapları bölüm seçimini etkiler mi?

Selam arkadaşlar, TYT de sadece Türkçe ve sosyal bilimler cevapladım. Buna göre sadece dil ile ilgili bölümler mi seçebilirim? Yoksa ücretli havacılık okullarından yararlanabilir miyim?
TYT'de bütün dersleri cevaplamanız gerek. Bölümünüze göre soru çözmeniz gereken sınav AYT. Bu durumda sadece düşük puan alırsınız, başka bir etkide bulunmaz.

tamam da 2 yıllık bölümler seçiliyor dediler bana sadece tyt ile :D
AYT'ye girmezseniz sadece Türkçe ve Sosyal çözdüğünüz TYT sınavının puanı ile yerleşmek durumunda kalırsınız, ve evet TYT ile bildiğim kadarıyla sadece 2 yıllık bölümlere girilebiliyor.

"TYT’de hesaplanan standart puanlar ve Tablo 1C’deki ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları (A-TYT) hesaplanacaktır. A-TYT puanının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik Testi veya Türkçe Testinden en az 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekmektedir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için A-TYT puanı hesaplanacaktır. "

Şöyle bir bilgi var ama bilmiyorum

AYT'ye girmezseniz sadece Türkçe ve Sosyal çözdüğünüz TYT sınavının puanı ile yerleşmek durumunda kalırsınız, ve evet TYT ile bildiğim kadarıyla sadece 2 yıllık bölümlere girilebiliyor.
Bu cevabı arıyordum teşekkür ederim.

"TYT’de hesaplanan standart puanlar ve Tablo 1C’deki ağırlıklar kullanılarak adayların ağırlıklı puanları (A-TYT) hesaplanacaktır. A-TYT puanının hesaplanabilmesi için adayların Temel Matematik Testi veya Türkçe Testinden en az 0,5 veya daha fazla ham puan almış olmaları gerekmektedir. Yalnızca bu koşulları sağlayan adaylar için A-TYT puanı hesaplanacaktır. "

Şöyle bir bilgi var ama bilmiyorum

Bu cevabı arıyordum teşekkür ederim.
"Temel Matematik Testi ***VEYA*** Türkçe testinden en az 0,5 ham puan" dediği için ve siz de Türkçe çözdüm dediğiniz için, puanınızın hesaplanıyor olması gerek. :) Ancak matematik ve fen hiç çözmediğiniz için puan konusunda çok beklentiye girmeyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı