TYT, DGS ve KPSS için matematik soru bankası önerisi

aizenbequit

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, TYT, DGS ve KPSS için matematikte soru bankası önerisine ihtiyacım var. Problemlere kadar konuların temel bilgisine sahibim fakat kolay soru bankası sorulara gelince tıkanıyorum çünkü çok fazla soru eksiğim var ve mesela ders anlatım videosunu izledikten sonra üstüne 100-200 soru çözmediğimde pekişmiyor o kadar soruyla bile az pekişiyor yani anlama ve geliştirme yeteneğim zorlayıcı. Örneğin; sayılar konusu için: Temel kavramlar, pozitif-negatif sayılar, tek-çift sayılar, ardışık sayılar kısmı gibi konu konu ayrılmış ama sayılar konusu bittiğinde gördüğüm konulardan karmaşık halde soru soran kitaba ihtiyacım var. Çoğu kitap böyle ama hem soru sayısı çok az hem görmediğim konulardaki işlemlerden sorular soruyorlar hem de yeni nesile anlamsız abanmışlar ve çok tıkanıyorum. Soru sayısı fazla ve sözel tarzda bildiğiniz kitaplar varsa önerinize açığım.

Genelde hiçbir kitap o konuları karmaşık sormaz. Konular biter Bir iki adet karma test sorarlar. Branş denemesi çözebilirsiniz isterseniz
Konu konu ayrılmış soru bankaları var fakat soru sayısı inanılmaz az. Yani her konudan 12 soru sormuş diğer konuya geçmiş e kitap almakta çok pahalı insanları zorla farklı yollara çekiyorlar. Galiba internette yayınlanan soru bankalarını indirip o konulardaki soruları toplayacağım anlaşılan ama daha sonra iş haftalık tekrara ve genel tekrara kalıyor orada da iş sıkıntı oluyor nasıl olacak bilmiyorum.

Konu konu ayrılmış soru bankaları var fakat soru sayısı inanılmaz az. Yani her konudan 12 soru sormuş diğer konuya geçmiş e kitap almakta çok pahalı insanları zorla farklı yollara çekiyorlar. Galiba internette yayınlanan soru bankalarını indirip o konulardaki soruları toplayacağım anlaşılan ama daha sonra iş haftalık tekrara ve genel tekrara kalıyor orada da iş sıkıntı oluyor nasıl olacak bilmiyorum.
Tyt kitaplarında her konudan 12 soru değil 6-7 test falan olur hocam.

Tyt kitaplarında her konudan 12 soru değil 6-7 test falan olur hocam.
Hocam söylemek istediğim soru sayısı az anlamında. 6-7 Olduğu doğru ama benim gibi anlamakta ve öğrenmek zorluk çekenler için yetersiz anlamında söyledim. Ayrıca 6-7 test değil genelde 1 test kolay 1 test orta 1 test zor şeklinde 12-20 aralığında sorular soruyorlar onları biliyorum.

Hocam söylemek istediğim soru sayısı az anlamında. 6-7 Olduğu doğru ama benim gibi anlamakta ve öğrenmek zorluk çekenler için yetersiz anlamında söyledim. Ayrıca 6-7 test değil genelde 1 test kolay 1 test orta 1 test zor şeklinde 12-20 aralığında sorular soruyorlar onları biliyorum.
Yani hocam sizin dediğiniz gibi olursa kitap çok fazla kalın olur. Genelde insanlar bir orta bir kolay bir zor kaynaktan çözer konuyu. Sizşnde aynı anda farklı test kitapları çözmekten başka çözümünüz yok. Genelde 6-7 test olur ana konularda hocam bazı pek soru gelmeyen konular 2 test falan olur tyt kitaplarında.

Karışık olarak değilde genelde soru sayısı yüksek olarak, acil ilaç matematik önerebilirim.
Hocam çok fazla yeni nesile yönelmişler. Sözeli oturtup daha sonra yeni nesile geçmek çok daha iyi olur. Bir de karışık yani kimileri daha yeni soru tipi olarak yeni nesile geçiyor kimileri artık eski nesil sözel tipine dönüyor. Benim ihtiyacım daha çok sözel tarzda hazırlananlar. Limit Temel Matematik soru bankası var ama seviye olarak 8-10 arası onun 4-6 Puan aralığı olanlarından bulsam halledicem gibi biraz daha araştırma yapıyorum. Büyük ihtimal tavsiye etmesem bile internetten eski kitapların indirmelerini yapıp konuları ve sorularını kendim toplayıp öyle çalışma planı hazırlayacağım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı