TYT fizik bilmeden AYT fizik yapılır mı?

pelested

Centipat
Arkadaşlar TYT fizik çoğunlukla yoruma dayalı sorulduğu için 7 soruda 4 net civarı yapıyorum yetiyor fakat AYT fizik daha çok bilgi temelli. Sizce AYT fiziği yapmak için gerekli formüller vesaireyi AYT fizik videolarından öğrenebilir miyim yoksa TYT temeli kesinlikle gerekli mi?

Arkadaşlar TYT fizik çoğunlukla yoruma dayalı sorulduğu için 7 soruda 4 net civarı yapıyorum yetiyor fakat AYT fizik daha çok bilgi temelli. Sizce AYT fiziği yapmak için gerekli formüller vesaireyi AYT fizik videolarından öğrenebilir miyim yoksa TYT temeli kesinlikle gerekli mi?

İlk önce TYT fiziği bitirmelisin.

TYT fizik temel başlangıç demek zaten eğer temeli yapamıyorsan AYT yapma imkanin çok zor temeli sağlam atmalısın.

İşte fizikte de onun nasıl yapıldığını, hangi maddelerle etkileşim kurduğunu, bileşenlerini ve özelliklerini öğreniyorsun.

Alçıyı bilmeyip sıvayı da yapmaya çalışırsan, eline yüzüne bulaştırırsın :)
Hocam şu an dışardayım. Verdiğiniz örnekler yanlış. Eve gidince konumuz ile ilgili cevabı vereceğim.

Spoiler: TYT bilmeden AYT yapılır.
Kaynak: Bu YKS'de fiziği fulleyecek ben.

Konular üzerinden ilerlenemez, bir bütün olarak değerlendirmelisiniz.
TYT fizik tamamen bilgi üzerine kurulu, tanım açıklamaları ve basit formüllerden oluşuyor.
AYT fizik ise analitik yetenek üzerine kurulu, daha üst matematik hesaplamalarından oluşuyor.

TYT tanımlarını bilmeden AYT zorlar, ancak yapılamaz değil.
Misal, elektrik ve manyetizma için TYT bilgisi sorularda sonuca daha kolay ulaşmanızı sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı