TYT için kaynak önerisi

Measterpo

Centipat
Makaleler
2
Sınavlar tercihe bağlı olduğu için ve benim de ilk dönem notlarım gayet iyi olduğu için ikinci sınavlara girmeyip TYT'ye başlayıp bitireyim diyorum. Sizlerden test kitabı önerisi istiyorum, kullandığınız ve soruları TYT'ye uygun test kitabı önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematik için 345 çözdüm. Biyoloji ve kimya için palme kullandım. Kimyası zordu, biyolojisi orta ve geliştiriciydi. Fizik için Okyanus 40 Seans çözdüm. Fiziğe yeni başlayanlar için uygun bir kitap. Beni oldukça geliştirdi. Geometride Karekök 0 ve Birey B kullanıyorum. Henüz onları bitirmedim.

Türkçe için Karekök, Tonguç, Sınav ve Avantaj'ın paragrafını çözdüm. Karekök ve Avantaj sadece işime yaradı. Tonguç ve Sınav yayınlarının paragrafı beni geliştirmedi.

Kullandığım yayınlara bakarak kafanda bir fikir oluşturabilirsin. Diğer arkadaşlar da size yardımcı olacaktır.

Matematik için 345 çözdüm. Biyoloji ve kimya için palme kullandım. Kimyası zordu, biyolojisi orta ve geliştiriciydi. Fizik için Okyanus 40 Seans çözdüm. Fiziğe yeni başlayanlar için uygun bir kitap. Beni oldukça geliştirdi. Geometride Karekök 0 ve Birey B kullanıyorum. Henüz onları bitirmedim.

Türkçe için Karekök, Tonguç, Sınav ve Avantaj'ın paragrafını çözdüm. Karekök ve Avantaj sadece işime yaradı. Tonguç ve Sınav yayınalrıjın paragrafı beni geliştirmedi.
Harika! Hocam gerçekten teşekkürler.

345 yayınlarını daha önce hiç duymadım, almaya değer mi?

Palmeyi ben şu an 10. sınıf için kullanıyorum, soruları gerçekten kaliteli, ben de ilk başta Palme düşündüm TYT için, siz de önerdiğinize göre listeye ekleyebilirim, en sonunda karar vereceğim zaten.

Geometrim zayıf diyebilirim, temel şeyleri anca çözebiliyorum. Karekök 0 ve Birey B ağır mı gelir, yoksa çalıştıktan sonra halledebilir miyim?

Türkçe içinse ben yine Palme düşünmüştüm fakat Karekök ve Avantaj`a da bakayım o zaman.

Kullandığım yayınlara bakarak kafanda bir fikir oluşturabilirsin. Diğer arkadaşlar da size yardımcı olacaktır.
Genelde bu tür konulara çok mesaj yazılmaz, anasayfaya düşmüyor çünkü. Umarım dediğiniz gibi farklı görüşler de gelir.

Genelde bu tür konulara çok mesaj yazılmaz, anasayfaya düşmüyor çünkü. Umarım dediğiniz gibi farklı görüşler de gelir.
Bence siz dikkat etmiyorsunuz. 😄

@Blacksidemre'nin önerdikleri gayet güzeller.
Matematik için 345,
Geometri temel için Geometrinin İlacı, orta-zor için 2021 Karekök,
Biyoloji için Biyotik,
Kimya için Orbital,
Fizik için Bilgi Sarmal öneririm.

İnceleyin, araştırın karar sizin. Kolay gelsin.

Bazı üye arkadaşlarımız bu kategorileri yakından takip eder. Onlardan birisi de benim hocam. Size yardımcı olabilecek diğer üye arkadaşlarımı etiketleyeyim.

@Camila @AsLegolas @ibrahimY @eth @Logaritma

İbrahim hocam benden hızlı çıktınız :D

Geometrim zayıf diyebilirim, temel şeyleri anca çözebiliyorum. Karekök 0 ve Birey B ağır mı gelir, yoksa çalıştıktan sonra halledebilir miyim?

9-10'da ben adam akıllı geometri görmemiştim. Karekök 0 bana geometriyi öğretti desem yalan olmaz. Birey B ona nazaran daha zor. Ama o da gayret geliştirici bir kitap.

345 yayınlarını daha önce hiç duymadım, almaya değer mi?

Son zamanlarda popüler bir yayınevi. TYT matematiğinin soru sayısı azdı. Sayfa sayısı fazla, ama her sayfada az soru var. Ama soruları kaliteli. 10 soruya bedel tek soruları var. Özellikle orijinal soruları çok güzel.

Türkçe içinse ben yine Palme düşünmüştüm fakat Karekök ve Avantaj`a da bakayım o zaman.

Türkçe için Avantaj Türkçe Fasiküllerini öneririm. Onları kullanmaktayım. Konu anlatımı gayet yeterlidir.

Matematik için 345,
Biyoloji için Biyotik,
Kimya için Orbital,
Fizik için Bilgi Sarmal öneririm.

İnceleyin, araştırın karar sizin. Kolay gelsin.
345 önerildiğine göre iyi bir kaynağa benziyor, YouTube`ta araştırırken de duydum şimdi, almaya değer sanırım.
Biyotik, Orbital`ı hiç duymadım Sarmal yayınlarının da önerildiğini gördüm, ilk ikisine bakacağım.
Teşekkürler hocam.
Bence siz dikkat etmiyorsunuz. 😄
Hocam 3, 4 tane soru açmıştım eğitim kategorisine, adam akıllı tatmin edici cevap gelen tek konum bu sanırım. Bu sebeple söylemiştim.
9-10'da ben adam akıllı geometri görmemiştim. Karekök 0 bana geometriyi öğretti desem yalan olmaz. Birey B ona nazaran daha zor. Ama o da gayret geliştirici bir kitap.
Ben 9. sınıfın ikinci dönemindeyken görmeye başladık geometri, korona da çıkınca epey eksik kaldı. Karekök 0`a şans vermek lazım sanırım, sonrasında belki Birey B alabilirim.
Son zamanlarda popüler bir yayınevi. TYT matematiğinin soru sayısı azdı. Sayfa sayısı fazla, ama her sayfada az soru var. Ama soruları kaliteli. 10 soruya bedel tek soruları var. Özellikle orijinal soruları çok güzel.
Anladım hocam, öneriliyorsa iyidir zaten. YouTube üzerinden araştırdığımda da buradan farklı sonuçlar çıkmadı.

Türkçe için Avantaj Türkçe Fasiküllerini öneririm. Onları kullanmaktayım. Konu anlatımı gayet yeterlidir.
Konu anlatımlı mı almalıyım sizce? Ben YouTube üzerinden dersleri dinleyip test kitaplarımdan çözüyordum genelde.

Sınavlar tercihe bağlı olduğu için ve benim de ilk dönem notlarım gayet iyi olduğu için ikinci sınavlara girmeyip TYT'ye başlayıp bitireyim diyorum. Sizlerden test kitabı önerisi istiyorum, kullandığınız ve soruları TYT'ye uygun test kitabı önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler!
Paragraf için Paragrafın Ritmi kitabını mutlaka çöz bitir. Dil bilgisi için de Yayın Denizi güzeldir. Karekök ile de taçlanır. Matematikte 345 gider. Çok kalitelidir. Sıkılmadan bitirirsin. Kimya için Aydın ve Orbital kaliteli. Biyoloji için PRF, Biyotik ve Bilgi Sarmalı kalitelidir. Fizik için çok bir şey bilmiyorum zira fizik için kaynağa ihtiyaç duymadım hala. Ve sınava az kaldı. :D
Sosyal için deneme alsan yeter. Bilgi Sarmalı gene döktürmüş, adamlığını yapmış. ÖSYM tipi sorular barındırıyor. Üstüne Endemik eklersen tamamdır. Ama dikkat denemelerini yap yeterli.

Giriş seviyesi bir şeyler istiyorsan mutlaka belirt ona göre söylerim.

Son düzenleme:
345 önerildiğine göre iyi bir kaynağa benziyor, YouTube`ta araştırırken de duydum şimdi, almaya değer sanırım.
Biyotik, Orbital`ı hiç duymadım Sarmal yayınlarının da önerildiğini gördüm, ilk ikisine bakacağım.
Teşekkürler hocam.
Biyotik ve Orbital dersine özel yayınlardır. Gayet kaliteli, sınav düzeyinde sorular, kitaplar.

Ben 9. sınıfın ikinci dönemindeyken görmeye başladık geometri, korona da çıkınca epey eksik kaldı. Karekök 0`a şans vermek lazım

9. sınıf geometrisini kısa sürede bitirirsiniz. Ben Ocak ayında başlamıştım geometriye. En hızlı ilerlediğim branştı. Eğer hızınızı alırsanız üçgenler 2 haftanızı alır en az. Yanına 10. sınıf geometrisini de alırsanız 1 ayda geometrinin yarısı biter.

Konu anlatımlı mı almalıyım sizce? Ben YouTube üzerinden dersleri dinleyip test kitaplarımdan çözüyordum genelde.

Ben konu anlatımını okuyup yapabiliyorum. Sözcük yapısı gibi kapsamlı bir konuya YouTube'dan bakmışlığım olmuştu. Bence konu anlatımı video karışık daha iyi olur. Hem zamanınız çok. Ağır ağır daha iyi öğrenirsiniz.

Geri
Yukarı