TYT için planım iyi mi?

CarcaiE

Centipat
Daha fazla  
Hocam selam, iyi Sosyaller.

Kısaca planı özet geçeceğim sizlere, şimdi benim tanıdık bir hocam var, kendisi işinde gayet iyi ve çocukları falan da epey başarılı idi.

O programı aldıktan sonra az buçuk kendime göre ayarlayıp yapacağım arkadaşlar, normalde planım açığa geçip daha verimli çalışmaya özen gösterip çalışmaktı.
Ancak bildiğiniz üzere artık pek de mümkün değil. Bu sebepten dolayı o olayı boş verdim ve okula göre çalışmaya karar verdim şimdi benim plan şu ki hiç ama hiç.
Çalışma alışkanlığı olmayan birisiyim. Kitap okumayı sevmem ama makale, araştırma yapmayı epey severim (pek bir şey değil biliyorum) TYT zaten beni %40 ya.
Ya %30 etkiliyor çünkü YDT'ye gireceğim. Ben makale olsun, bir konu üzerine insanlar arasında dönen tartışmaları uzun uzun okumak olsun, erotik renpy oyunları olsun falan çoğu İngilizce olmak üzere okuyorum.

Planım şu: Okulda hocaların sunduğu etüt saatlerini değerlendirip test, paragraf, deneme ve konu anlatımlarına bakacağım.(mümkün mü bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim çünkü kitaptan konu anlatımı olsa olsa ne kadar olabilir ki? Bu sebepten o konu anlatımı biraz osuruk olay olabilir.) Eve dönünce asla direkt derse oturmam ne oolursa olsun 2 saat olsun, 1 saat olsun molamı vereceğim. Oyun olsun, video izlemek olsun, o olsun bu olsun falan fistan çok uzattım her neyse işte.
O 2 saatlik dinlenmeden sonra saat 10, 11'e kadar o hocanın sunmuş olduğu programı uyarlayacağım tabii bu değişebilir.(hoca mevzusu)
10 veya 11'den sonra ise oyun devam hocam. Ben bu sınavı çok takan birisi değilim. Kendimi hiç ama hiç stres altına sokup yoramam ama kendime güvenim tam bu konuda çalışma hevesim de var çünkü oyun oynarken kendimce kötü hissediyordum...

Neyse çok uzattım böyle işte.

TYT için temelim yok YDT için epeyce var olduğunu düşünüyorum sadece vocabulary(kelime haznem) az buz zayıf o kadar o da geçer. Ha son olarak okulda konu anlatımı olarak İngilizce konularına bakarım yazarak bile pekiştirebiliyorum çünkü. 11 sınıfta anlatılan tüm konulara temelim vardı zaten anlatılmadan anlatınca tam oturdu. Daha bir dönemlik konu var hayırlısı gene çok uzattım yav... Esenlikle kalın.

Bu sene olmazsa öbür senem var 4+4 sistemine oturan biriyim o erken olan bir yaşımda bitmiş olur böylece heheh :D ama umarım tekte başarırım ya Türkçe en az 30 net olsa ki 33-35 kafi gibi matematik inanın hiç bilmiyorum, sosyal bilimler zaten kolay diye biliyorum. Fen bilimleri içerisinde biyoloji, coğrafya ilgi duyduğum alanlar zevkle çalışırım. Fizik, kimya bizi aşar. (aşmayacak umarım)

Yeni konular

Geri
Yukarı