TYT kimya ve biyoloji için ders çalışma önerisi

YigitElcin

Hectopat
Daha fazla  
Eşit ağırlıkçıyım, kimya ve biyolojiden 10 net civarı yapmak istiyorum. Herhangi bir tavsiyeniz var mı, nasıl çalışmalıyım, MEB'in verdiği test kitabı yeter mi?

MEB'in kitaplarını alternatif olarak kullan bence ana kaynak olarak kullanılabilecek kalitede değil ne yazık ki. Biyoloji için Çap plus Kimya için Orbital ve Aydın öneririm.

O zaman biyoloji için Biyotik, kimya içinse Orbital öneriyorum. Şimdi gelelim nasıl çalışacağınıza. Yerinizde olsam kimyayı 2 haftada hızlıca bitirip net kasarım. Çünkü 2-3 haftada rahatlıkla bitebilecek bir ders, 2-3 günde bitiren arkadaşlarım var. Ben de yazın 2-3 haftada bitirdim. Görkem Şahin kimyanın babasıdır diyebilirim, EA ve dil öğrencilerinin nasıl çalışması gerektiğini ya da hangi kısımları atlaması gerekenleri çok güzel anlatıyor ve belirtiyor derslerinde. Biyoloji içinse Dr. Biyoloji tam ÖSYM ve deneme ayarıdır diyebilirim. Videoları da pek sıkan cinsten değil ve oldukça kaliteli.

O zaman biyoloji için Biyotik, kimya içinse Orbital öneriyorum. Şimdi gelelim nasıl çalışacağınıza. Yerinizde olsam kimyayı 2 haftada hızlıca bitirip net kasarım. Çünkü 2-3 haftada rahatlıkla bitebilecek bir ders, 2-3 günde bitiren arkadaşlarım var. Ben de yazın 2-3 haftada bitirdim. Görkem Şahin kimyanın babasıdır diyebilirim, EA ve dil öğrencilerinin nasıl çalışması gerektiğini ya da hangi kısımları atlaması gerekenleri çok güzel anlatıyor ve belirtiyor derslerinde. Biyoloji içinse Dr. Biyoloji tam ÖSYM ve deneme ayarıdır diyebilirim. Videoları da pek sıkan cinsten değil ve oldukça kaliteli.
Görkem Şahin fazlaca kısım atlatıyor mu? Videoları diğer kamplara göre oldukça uzun.

Görkem Şahin fazlaca kısım atlatıyor mu? Videoları diğer kamplara göre oldukça uzun.
Yaa ben aslında ondan izlerken bildiğim yerleri hemen atlıyordum. Molden sonrasını genel olarak ondan izledim. Eğer uzunsa ve zorlanacaksan bari kimyasal türler arası etkileşim ünitesini Görkem Hoca'dan dinleyip gerisini diğer kanallardan izle. Açıkçası TYT kimya kimyasal türler arası etkileşim üzerine kurulu. Kimyasal hesaplamalardan sonra ise pek bir konu yok, hızlıca biter gözünde büyütme.

Geri
Yukarı