TYT matematik başlangıç için kitap önerisi

ErDweaq

Hectopat
11. sınıfa geçtim TYT matematiğe başlamak istiyorum, hangi kanalları dinlemeliyim ve hangi kaynakları almalıyım alıştırmalarla matematik 1-2 bitirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mert hoca dinlemeni öneririm. Kaynak olarak ise başlangıç için 345 devamında bilgi sarmal iyidir.

Geometride sıfırım hiçbir şey bilmiyorum bu sene de trigonometri falan var ve TYT geometri falan da var geometriyi 0'dan öğreten bir kitap önerirsen iyi olur. 'paragraf için hız ve renk aldım, 345 zor değil mi forumlara baktığımda zor demişler temeli çok da iyi olmayan biri için zor olmaz mı?

Son düzenleme:
Geometride sıfırım hiçbir şey bilmiyorum bu sene de trigonometri falan var ve TYT geometri falan da var geometriyi 0'dan öğreten bir kitap önerirsen iyi olur. 'paragraf için hız ve renk aldım, 345 zor değil mi forumlara baktığımda zor demişler temeli çok da iyi olmayan biri için zor olmaz mı?
Geometri için karekök sıfır önerebilirim fakat matematik için aynısını söylemem karekök sıfırın matematik kitabı sana net kazandırmaz. 345 temelden alıp ileri düzeye götürür çokta zor bir kitap değil. Çözdükten sonra faydasını anlayacaksın. Mert Hoca'nın TYT kampına başla kamp kitabını ve 345 matematik kitabını al konu işledikçe çöz. Çözemediklerini kitabın soru çözüm uygulamasından ya da Youtube üzerinden 4 5 çeşit kanalın soru çözüm videolarından izle. Aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin.

Geometri için karekök sıfır önerebilirim fakat matematik için aynısını söylemem karekök sıfırın matematik kitabı sana net kazandırmaz. 345 temelden alıp ileri düzeye götürür çok da zor bir kitap değil. Çözdükten sonra faydasını anlayacaksın. Mert Hoca'nın TYT kampına başla kamp kitabını ve 345 matematik kitabını al konu işledikçe çöz. Çözemediklerini kitabın soru çözüm uygulamasından ya da YouTube üzerinden 4 5 çeşit kanalın soru çözüm videolarından izle. Aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin.

Tamamdır çok teşekkür ederim aklıma bir şey takılırsa etiketlerim çok sağ olun.
Birkaç foruma baktım antrenmanlarla geometri de öneriyorlar hangisinden daha iyi öğrenirim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Ben paragraf kitabı almıştım eğer işime yaramayacak da dil bilgisi falan alabilirim birisine daha sordum o da dediki bir hocanın kampından ilerleyip o hocanın kitabını al dedi.

Son düzenleme:
Tamamdır çok teşekkür ederim aklıma bir şey takılırsa etiketlerim çok sağ olun.
Birkaç foruma baktım antrenmanlarla geometri de öneriyorlar hangisinden daha iyi öğrenirim cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
Ben paragraf kitabı almıştım eğer işime yaramayacak da dil bilgisi falan alabilirim birisine daha sordum o da dediki bir hocanın kampından ilerleyip o hocanın kitabını al dedi.
Bol bol paragraf çözmeyi de ihmal etme. Antrenmanlarla serisini pek beğenmiyorum kimsenin o kadar sıfır olduğunu düşünmüyorum. Karekök sıfır geometri aslında gerçekten bir kişinin olması gereken sıfır seviyesidir ilkokul seviyesi değil. Senin geometri temelini atar ve netlerine de yansır bu durum devamında tabi ki orta ya da orta-zor kaynak çözersen daha verim alırsın.

Geometri için karekök sıfır önerebilirim fakat matematik için aynısını söylemem karekök sıfırın matematik kitabı sana net kazandırmaz. 345 temelden alıp ileri düzeye götürür çok da zor bir kitap değil. Çözdükten sonra faydasını anlayacaksın. Mert Hoca'nın TYT kampına başla kamp kitabını ve 345 matematik kitabını al konu işledikçe çöz. Çözemediklerini kitabın soru çözüm uygulamasından ya da YouTube üzerinden 4 5 çeşit kanalın soru çözüm videolarından izle. Aklına takılan bir şey olursa sorabilirsin.

Hocam mert hocanın test kitabını çözsem olmaz mı o daha mı kolay ve bildiğiniz gibi test kitapları pahalı paragrafa şimdilik gerek var mı her gün kitap okuyorum karekök geometri 0 ve 345 yayınları alacağım 11.sınıf için de önerebilir misin matematikte (mat 2)zorlanıyorum. 11 ile TYT nasıl götüreceğim hangisine daha çok ağırlık vereyim ve karekök geometri 0 hangi hocadan izleyeyim hangileri daha iyi anlatıyor cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Hocam mert hocanın test kitabını çözsem olmaz mı o daha mı kolay ve bildiğiniz gibi test kitapları pahalı paragrafa şimdilik gerek var mı her gün kitap okuyorum karekök geometri 0 ve 345 yayınları alacağım 11.sınıf için de önerebilir misin matematikte (mat 2)zorlanıyorum. 11 ile TYT nasıl götüreceğim hangisine daha çok ağırlık vereyim ve karekök geometri 0 hangi hocadan izleyeyim hangileri daha iyi anlatıyor cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Hocam maalesef kitap almakta öğrenciler zorlanıyor tabii ki Mert Hoca'nın kitabını çözebilirsiniz. Paragrafınız iyiyse erkenden başlamanıza gerek yok. Geometri için klasik herkes Kenan Kara önerir ben de onu öneriyorum her düzeye hitap ediyor diyebilirim. Ağırlık vermen gereken yer TYT'den daha çok AYT kısmı yani 11.sınıfın konularını çok iyi şekilde öğrenmen gerekiyor çünkü YKS %60 AYT %40 TYT bu yüzden AYT'ye ağırlık vermen gerekiyor TYT'yi güzel güzel sindire sindire bitirebilmen için 1 yıl süren var bu 1 yıl sürede hem 11 hem TYT konularını birlikte rahat bir şekilde götürebilirsin. 12.sınıfa geçtiğinde ise o kadar rahat olacaksın ki herkes TYT yeni başlarken sen TYT konularını tamamen bitirmiş AYT'yi ise yarılamış olacaksın.

Hocam maalesef kitap almakta öğrenciler zorlanıyor tabii ki mert Hoca'nın kitabını çözebilirsiniz. Paragrafınız iyiyse erkenden başlamanıza gerek yok. Geometri için klasik herkes kenan kara önerir ben de onu öneriyorum her düzeye hitap ediyor diyebilirim. Ağırlık vermen gereken yer TYT'den daha çok AYT kısmı yani 11.sınıfın konularını çok iyi şekilde öğrenmen gerekiyor çünkü YKS %60 AYT %40 TYT bu yüzden AYT'ye ağırlık vermen gerekiyor TYT'yi güzel güzel sindire sindire bitirebilmen için 1 yıl süren var bu 1 yıl sürede hem 11 hem TYT konularını birlikte rahat bir şekilde götürebilirsin. 12.sınıfa geçtiğinde ise o kadar rahat olacaksın ki herkes TYT yeni başlarken sen TYT konularını tamamen bitirmiş AYT'yi ise yarılamış olacaksın.

Hocam karekök 0 geometri 2.el alsam olur mu 2020 basımı. 2022 basımı ile 2020 basımı arasında fark var mı?

Geri
Yukarı